خبر خبر

پروژه نصب دستگاه کمک ناوبري فرودگاه هاي هرمزگان تکميل شد/ توسعه اپرون فرودگاه بندرعباس در سال 99
مديرکل فرودگاه هاي هرمزگان با اشاره به تکميل پروژه نصب دستگاه کمک ناوبري در فرودگاه هاي بندرلنگه و ابوموسي در سال ۹۸، از پيگيري براي اتمام پروژه احداث تاکسي وي جديد و توسعه اپرون فرودگاه بين المللي بندرعباس در سال جاري خبر داد.

ابوذر ضیائی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: از جمله اقدامات مهم انجام شده در فرودگاه های هرمزگان طی سال 98 می توان به لایروبی آبروهای لندساید و ایرساید، اصلاح مسیرهای خروج آب در لندساید، تکمیل پروژه نصب دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه های بندرلنگه و ابوموسی و احداث جاده های دسترسی و محوطه سازی اطراف ایستگاه، تعویض کنسول های ایستگاه ایمنی زمینی، بهسازی اتاق CCR  و احداث اتاق جدید ترانس های فرودگاه ابوموسی اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های هرمزگان افزود: در این راستا می توان از نصب نوار سبد گردان در گیت های ترانزیت، نصب دکل روشنایی در اپرون، اضافه شدن دو دستگاه خودروی فالومی جدید به فرودگاه های بندرعباس و بندرلنگه و تهیه شش دستگاه کلید فشار متوسط برای نصب و راه اندازی در سال 99 نام برد.

وی همچنین در معرفی مهمترین برنامه های اداره کل فرودگاه های هرمزگان در سال 99 عنوان کرد: در این راستا ضمن پیگیری اتمام پروژه احداث تاکسی وی جدید و توسعه اپرون ( با ظرفیت دو محل پارک) و روکش اپرون قدیم، عملیات زهکشی و جمع آوری آب های سطحی فرودگاه بندرعباس انجام و اتمام احداث ساختمان ایمنی زمینی فرودگاه بندرلنگه پیگیری می شود.

ضیائی افزود: از دیگر برنامه های سال 99 می توان به تعویض کنسولی و سیستم سوئیچینگ فرودگاه های ابوموسی و بندرلنگه، شروع مطالعات احداث باند دوم و ساختمان تکنیکال بلاک، ساماندهی سرویس رودهای اپرون، بهسازی معابر در مسیرهای منتهی به پارکینگ خودروها و نصب دستگاه ILSجدید در فرودگاه بندرعباس، تکمیل پروژه دیوار حفاظتی فرودگاه بندرعباس، ابوموسی و بندرلنگه و نصب چراغ های پاپی و تقرب در فرودگاه ابوموسی اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های هرمزگان عنوان کرد: سال 99 در فرودگاه بندرلنگه ضمن نصب سیستم پایش تصویری، دیوار حفاظتی پیرامون فرودگاه احداث و ساختمان استخر و محوطه ایمنی زمینی تکمیل می شود.

وی همچنین گفت: از ابتدای فروردین تا پایان بهمن 98،  5147 پرواز خروجی و 5143 پرواز ورودی در فرودگاه های هرمزگان انجام شد که طی آنها 555 هزار و 784 مسافر خروجی و 544 هزار و 964 مسافر ورودی جابه جا شدند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری