خبر خبر

آغاز ساخت ترمينال جديد فرودگاه کرمان در سال 99
مديرکل فرودگاه هاي کرمان از برنامه ريزي براي تکميل مطالعات ترمينال جديد فرودگاه کرمان و برگزاري مناقصه آغاز عمليات اجرايي اين طرح در سال 99 خبر داد.

علی قاسم زاده در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: از جمله مهمترین برنامه های اداره کل فرودگاه های کرمان در سال 99 می توان به تکمیل باند جدید و تجهیز و نصب سیستم روشنایی باند جدید فرودگاه کرمان، نصب ILS باند جدید فرودگاه کرمان، راه اندازی دستگاه DVOR/DME فرودگاه کرمان و بهسازی عوامل پروازی فرودگاه های بم و سیرجان اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های کرمان افزود: در این راستا همچنین می توان از برنامه هایی از جمله افتتاح طرح توسعه ترمینال داخلی فرودگاه کرمان، تکمیل مطالعات و برگزاری مناقصه ساخت ترمینال جدید فرودگاه کرمان، احداث دیوار حفاظتی فرودگاه جیرفت، تکمیل دیوار حفاظتی فرودگاه بم و نیز دیوارکشی اراضی فرودگاه های سیرجان و رفسنجان که در خارج از محوطه فرودگاه هستند، نام برد.

وی در معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در فرودگاه های کرمان طی سال 98 نیز گفت: در این راستا می توان به ادامه تکمیل باند جدید فرودگاه کرمان اشاره کرد که تاکنون 84 درصد پیشرفت کرده است. همچنین توسعه و بهسازی ترمینال داخلی این فرودگاه در حال انجام است.

قاسم زاده عنوان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در سال 98، می توان به تکمیل مطالعات توسعه و بهسازی عوامل پروازی فرودگاه های بم و سیرجان، نصب و راه اندازی سیستم روشنایی عوامل پروازی فرودگاه جیرفت، ایمن سازی و استریپ سازی فرودگاه سیرجان، بهسازی فرودگاه های اقماری استان، بهسازی فرودگاه کرمان و تعویض CCR های فرودگاه کرمان اشاره کرد.

وی همچنین از انجام اقداماتی از جمله تهیه کابل روشنایی باند جدید فرودگاه کرمان، تعویض و ارتقای فرستنده های RCAG فرودگاه های بم، سیرجان و راور، تعویض و ارتقای فرستنده های فرودگاه های کرمان و جیرفت، انجام مطالعات طراحی ترمینال جدید فرودگاه کرمان، افزایش پرواز در فرودگاه های استان کرمان و نیز مطالعه و طراحی محوطه سازی فرودگاه کرمان خبر داد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری