خبر خبر

گزارشي از اقدامات صورت گرفته در فرودگاه مهرآباد براي پيشگري از گسترش ويروس کرونا
وقتي سلامتي مسافران و کارکنان حرف اول و آخر مي شود
فرودگاه مهرآباد به عنوان پرترافيک ترين فرودگاه کشور در تلاش است تا وظيفه سنگين خود را در راستاي انجام پروازهاي ايمن و حفظ سلامت مسافرين و مراجعين به بهترين نحو ممکن انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی مهرآباد؛ با توجه به پایان سال 98 و شروع شیوع بیماری کرونا و متعاقب آن کاهش پروازهای نوروزی، مسئولیت اجتماعی این فرودگاه در ارائه خدمات ایمن و همچنین تعهد به سلامتی مسافرین شکل جدیدی به خود گرفت و از همان لحظات نخست اعلام عمومی شیوع بیماری در ایران، اقدامات پیشگیرانه در فرودگاه مهرآباد مطابق دستورالعمل وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری انجام شد.

از جمله اقدامات انجام شده در فرودگاه مهرآباد می توان به  تامین امکانات و تجهیزات ضدعفونی کننده و انجام عملیات مرتبط با آن به صورت شبانه روزی و نظارت مستمر بر انجام این کارها اشاره کرد.

همچنین شرکت های هندلینگ کننده نیز موظف شده اند تا قبل و بعد از هر پرواز، هواپیماها و تجهیزات هندلینگ کننده خود را ضدعفونی کنند.

علاوه بر این مقرر شده است تا ظرفیت اتوبوس های انتقال دهنده مسافرین نیز به 50 درصد کاهش یابد.

در کنار همه این کارها، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی در ترمینال ها نیز با سه دستگاه دوربین حرارتی صورت می گیرد.

رصد مستمر و روزانه تمامی پرسنل در همه واحدهای فرودگاهی توسط متخصصان پزشکی نیز از دیگر فعالیت های مرتبط در این خصوص است که دائما در حال انجام است.

علاوه بر ضدعفونی تمام بارهای مسافران ورودی و نظارت بر ضدعفونی شرکت های هندلینگ کننده، اقداماتی نظیر برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک سلامت از طریق آتش نشانی شهر، تیپ 20 زرهی سپاه و همچنین بسیج در فرودگاه مهرآباد و انتشار تبلیغات محیطی و شبکه های مجازی با عنوان "در خانه بمانیم" نیز انجام شده است و ادامه دارد.

در کنار این اقدامات پیشگیرانه در ترمینال ها و حوزه مسافری، ضدعفونی واحدهای اداری، تکنیکال بلاک، تاسیسات، ایمنی زمینی، مخابرات و الکترونیک و همچنین تمامی محاوط و محیط های متصل به ترمینال ها  در ساعات مشخص انجام می شود.

از سوی دیگر، بعد از اعلام عمومی فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، تعطیلی ترمینال یک فرودگاه مهرآباد به دلیل کاهش عده مسافرین و تغییر چیدمان صندلی های ترمینالی و کانترهای پذیرش، تعطیلی اتاق های مادر و کودک و اتاق سیگار، جمع آوری آبسردکن های ترمینالی، بستن سرویس های بهداشتی اضافی و اعلام رعایت فاصله استاندارد در صف های پذیرش مسافر و همچنین اعلام رعایت فاصله اجتماعی، در دستور کار فرودگاه قرار گرفت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری