خبر خبر

از سوي رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور ابلاغ شد
جزييات طرح فاصله گذاري هوشمند اجتماعي/يک سوم کارکنان دستگاه هاي اجرايي دورکار مي شوند/ کاهش ساعت کاري به ۷ ساعت در روز
رئيس سازمان امور اداري و استخدامي کشور جزييات تداوم اجراي طرح فاصله گذاري اجتماعي و همچنين آغاز طرح فاصله گذاري هوشمند اجتماعي را به تمامي دستگاه هاي اجرايي کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ در بخشنامه ابلاغ شده از سوی جمشید انصاری، رئیس سازمان امور اداری و استخدامی و اداری کشور به تمامی دستگاه های اجرایی کشور ابتدا به بند 14 از مصوبات چهاردهمین جلسه ستاد ملی مقابل با ویروس کرونا اشاره شده است.

بر اساس این بند، کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ضمن رعایت پروتکل بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت در خصوص کارکنان، محیط اداری و ارباب رجوع و تجمعات اداری، کلیه خدمات عمومی و ضروری دستگاه را از تاریخ 23 فروردین 1399 با حضور دو سوم کارکنان ارائه و تا یک سوم کارکنان را از طریق دورکاری با اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در محل کار معاف نمایند. ساعت کار روزانه کارکنان دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها از ساعت 7 تا 14 خواهد بود.

در بخشنامه ابلاغ شده از سوی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور پس از اینکه بر موظف بودن تمامی دستگاه های اجرایی برای پروتکل های بهداشتی در انجام فعالیت های خود تاکید شده است، دستگاه های اجرایی موظف شده اند تا ضمن برنامه ریزی برای ارائه کلیه خدمات عمومی حوزه مسئولیت خود با حضور دو سوم کارکنان، ترتیبی را اتخاذ کنند که در ارائه خدمات به مردم و ارباب رجوع، به ویژه "خدمات ضروری" وقفه ای ایجاد نشود.

همچنین در این بخشنامه علاوه بر تاکید بر انجام دورکاری از سوی یک سوم کارکنان دستگاه های اجرایی، در صورت عدم امکان این موضوع و با توجه به ضرورت کاهش حضور کارکنان در محیط اداری برای تحقق اهداف فاصله گذاری اجتماعی، نسبت به اعطای مرخصی برای بقیه کارکنان تا سقف یک سوم به صورت نوبت بندی اقدام کنند. در این راستا، مرخصی موضوع این بند جزء مرخصی استحقاقی کارکنان منظور نخواهد شد.

بر اساس این بخشنامه، در تعیین کارکنان برای دورکاری و یا روزهای کاهش حضور در ادارت، بانوان دارای فرزند خردسال و کارکنانی که در گروه های آسیب پذیر بخش غربالگری، مراقبت و بازتوانی قرار می گیرند، در اولویت خواهند بود. همچنین ساعت کار روزانه دستگاه های اجرایی در تهران و استان ها به میزان هفت ساعت در روز و از ساعت 7 تا 14 خواهد بود و هرگونه تغییر ساعت فعالیت و نسبت حضور کارکنان برای ارائه خدمات صرفا با تصویب ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا تعیین و ابلاغ خواهد شد.

گفتنی است، این بخشنامه از تاریخ 23 فروردین 1399 همزمان با ابلاغ مرحله فاصله گذاری هوشمند لازم الاجرا است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری