خبر خبر

آغاز عمليات نصب سيستم قفس فارادي و حفاظت ثانويه در فرودگاه شيراز
در راستاي حفاظت از تجهيزات مهم و حياتي نصب شده در پست هاي برق روشنايي سطوح پروازي، عمليات نصب سيستم قفس فارادي و حفاظت ثانويه در فرودگاه شيراز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های فارس، رضا بديعي فرد، مديركل فرودگاه هاي استان با اعلام این خبر گفت: با هماهنگي هاي انجام شده با اداره كل تجهيزات و سامانه هاي فرودگاهي و برای حفاظت از تجهيزات، سيستم ها و افراد در برابر ولتاژ و جريان عظيم ناشي از وقوع صاعقه، عمليات نصب سيستم قفس فارادي و حفاظت ثانويه در ساختمان هاي پست هاي برق روشنايي باند فرودگاه شروع شد.

مديركل فرودگاه هاي استان فارس افزود: قفس فارادي و حفاظت ثانويه مي تواند تجهيزات حياتي پست هاي برق باند را در برابر ولتاژهاي بين 10 تا 20 ميليون و گاهي با افزايش تا 100 ميليون ولت و همچنين جريان های10 تا 20 هزار آمپر و گاهي با افزایش تا 200 هزار آمپر ناشي از وقوع صاعقه را محافظت کند.

بديعي فرد افزود: اين پروژه با همت، تلاش و نظارت کارکنان روشنايي باند اداره فني و مهندسي فرودگاه هاي استان فارس در حال اجراست.

وي  همچنین از تعمیر و راه اندازی یکی از پمپ هاي روغن رادار فرودگاه شیراز با همت و تلاش متخصصان اداره مهندسي الكترونيك فرودگاه در مدت زمان سه روز خبر داد.

وی افزود: در ادامه اين روند و در مرحله بعد، موتور دوم نيز به طور كامل با موفقيت تعمير شد و ارایه خدمات سرويس راداري تداوم يافت.

به گفته بدیعی فرد؛ بیش از 23 سال از آغاز به کار و راه اندازی رادار ریتیون فرودگاه شیراز می گذرد و با وجود تحریم ها و عدم دسترسی به قطعات و ارایه خدمات از سوی شرکت سازنده، با درایت متخصصان اداره مهندسی الکترونیک فرودگاه، این رادار همچنان عملیاتی و در حال ارایه سرویس است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته رادار پيشرفته از نوع PSR & MSSR توسط شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران خريداري شده و در اين راستا اکنون عمليات احداث جاده دسترسي و ابنيه آن بر فرازكوه سپيدار در شهرستان ميمند در حال انجام است و مطابق برنامه پس از اتمام ابنيه، نصب تاسيسات آن نيز تا پايان سال جاري تكميل می شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری