خبر خبر

رعايت پروتکل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي در فرودگاه اصفهان
مديرکل فرودگاههاي استان از ادامه فعاليت هاي فرودگاه اصفهان در راستاي مبارزه و قطع زنجيره انتقال ويروس کرونا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاههای استان اصفهان؛ حسن امجدی با تشریح کامل اقدامات و تدابیر بهداشتی این فرودگاه در راستای مبارزه با بیماری کرونا گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، اداره کل فرودگاه های استان اصفهان اقدام به اجرای  پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا کرد و از همان روزهای ابتدایی شیوع این ویروس شورای سلامت تشکیل شد و بازدید روزانه اعضاء (به صورت انفرادی) از نحوه میکروب زدایی اماکن و ترمینالهای پروازی و نظارت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: از دیگر اقداماتی که در ابتدای شروع بحران کرونا در فرودگاه اصفهان صورت گرفت می توان به برگزاری دوره های آموزشی آشنایی با بیماری کرونا و راهکارهای پیشگیری از آن برای کلیه کارکنان اداره کل، پرسنل شرکت های هواپیمایی و خدمات فرودگاهی، ارگان های نظامی و انتظامی، بهره برداران شاغل در فرودگاه و ... توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و برگزاری دوره آموزشی آشنایی با ویروس کرونا و نحوه میکروب زدایی ترمینال ها، اماکن و تجهیزات فرودگاهی برای کلیه کارکنان خدمات، ادامه روند آموزش برای کلیه اعضای کمیته تسهیلات فرودگاهی از جمله شرکت های هواپیمایی، ارگان ها و نهادهای مستقر در فرودگاه با ارسال دستورالعمل ها و پیام های آموزشی با موضوعیت راه های پیشگیری از شیوع ویروس اشاره کرد.

وی تصریح کرد : آموزش و اطلاع رسانی در مورد بیماری کرونا در محیط های فرودگاهی با نصب بیلبورد، تابلوهای تبلیغاتی، بنر، پوستر، نمایش پیام های بهداشتی در مانیتورهای داخل ترمینال و پخش بروشورهای آموزشی صورت پذیرفته و برگزاری جلسات غیر ضروری، همایش ها و دوره های آموزشی در اداره کل تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

امجدی در ادامه میکروب زدایی مستمر کلیه اماکن، ترمینال ها، ساختمان های اداری، عملیاتی، تاسیسات و تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی بر اساس دستورالعملهای ابلاغی و غربالگری و تب سنجی مستمر مسافران ورودی و خروجی، مستقبلین و مشایعین در ترمینال های پروازی با استفاده از دوربین حرارتی و ترمومترهای دستی توسط پرسنل پایگاه مراقبت بهداشت مرزی فرودگاه را از دیگر اقدامات مهم کنترلی و در حال انجام این فرودگاه بر شمرد.

مدیر کل فرودگاههای استان اصفهان با بیان اینکه هواپیماها و ماشین آلات مستقر در رمپ پروازی قبل از هر پرواز توسط شرکت های هندلینگ کننده میکروب زدایی می شوند گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی فرودگاه از قبیل ناوگان تاكسيراني، اتوبوس شركت واحد ویژه فرودگاه و سرویس های ایاب و ذهاب پرسنل نیز به صورت مستمر میکروب زدایی و ضدعفونی می شود.

امجدی با اشاره به نصب مخازن پمپی حاوی محلول ضدعفونی‌کننده دست در دسترس مسافران، کارکنان و نهادهای نظامی و انتظامی مستقر در فرودگاه  افزود: این اداره کل به منظور قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا اقدام به تعطیلی اماکن پرخطر از جمله اتاق سیگار، اتاق مادر و کودک، رستوران، کافی شاپ و ... ، قطع آب سردکن ها در ترمینال های پروازی و سرویس مرتب و مستمر فیلترهای هواسازهای ترمینال های پروازی به منظور تهویه هر چه بهتر و سریعتر هوا کرده است.

ایشان همچنین توجه به سلامت کارکنان و مراجعان فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان را امری مهم و ضروری دانست و گفت: برنامه ریزی جهت حضور دو سوم پرسنل در محل کار، غربالگری و تب سنجی مستمر کارکنان در هنگام ورود به محل کار جایگزینی سیستم تشخیص چهره جهت ثبت حضور و غیاب کارکنان و غیرفعال کردن سیستم انگشتی دستگاه و توزیع وسایل حفاظت فردی نظیر ماسک، دستکش، مايع ضد عفوني كننده و ... به کلیه پرسنل به ویژه کارکنان واحدهایی که در تماس مستقیم با مسافرین اند را از مهمترین اقدامات این فرودگاه در راستای حفظ سلامت پرسنل خواند.

امجدی میکروب زدایی کلیه قسمتهای فرودگاه در سه نوبت توسط قرار گاه جهادی پدافند زیستی ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی طی رزمایش دفاع بیولوژیکی و با مشارکت اداره کل فرودگاههای استان اصفهان، اعزام پیاده مسافران جهت سوار شدن به هواپیماهایی که در موقیعت پارک های نزدیک به ترمینال های پروازی پارک می شوند و همچنین الزام به استفاده از 50 درصد ظرفیت اتوبوس ها جهت جابه جایی مسافران به هواپیماهایی که در فاصله دورتری از ترمینال پارک شده اند، را از دیگر اقدامات پیشگیرانه این فرودگاه در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 برشمرد.

مدیرکل فرودگاههای استان ضمن اعلام اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در فرودگاه اصفهان همزمان با شروع این طرح در کشور گفت:  این اداره کل نیز مانند سایر فرودگاه های کشور اقدام به تهیه و نصب برچسب های راهنما جهت ایجاد فاصله ایمن بین مسافرین در نقاط مختلف ترمینال های پروازی و همچنین بر روی صندلی های فرودگاهی کرده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان با هدف حفظ ایمنی و بهداشت، با بسیج کلیه امکانات و پرسنل خدوم خود و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به فعالیت های خود در راستای مبارزه و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به صورت مستمر ادامه خواهد داد و همچون گذشته آماده خدمت رسانی به مردم عزیز است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری