خبر خبر

برنامه ريزي براي افزايش پروازهاي فرودگاه گرگان
مديرکل فرودگاه هاي گلستان در ديدار با مديرکل ميراث فرهنگي استان، از آمادگي اين فرودگاه براي برقراري پروازهاي جديد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های گلستان، علی متانت در دیدار با احمد تجری، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به مناسبت روز جهاني موزه ها و هفته ميراث فرهنگي وگردشگري، گفت: وجود جنگل های انبوه هیرکانی در استان گلستان به همراه آبشارهای طبیعی و دیگر جاذبه های طبیعی گردشگری و همچنین بافت تاریخی گرگان می تواند ظرفیت  بالقوه و کم نظیر جذب گردشگر به استان باشد.

متانت افزود:  به دلیل شیوع ویروس کرونا شاهد کاهش  پروازها در استان هستیم، به گونه ای که  فرودگاه گرگان با ظرفیت 50 درصدی در حال ارایه خدمات است.

وی گفت: در صورت تقاضا در دوران پساکرونا پروازهای گرگان به کیش، اصفهان و شیراز را برقرار می کنیم. همچنین جلسه های متعددی را برای برقراری خط پرواز با قزاقستان برگزارکرده ایم و امیدواریم بعد از بحران کرونا اولین پرواز در این مسیرانجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان نیز با بیان اینکه صنعت هوایی یکی از موضوعات مهم در توسعه صنعت گردشگری است، عنوان کرد: باید به دنبال ایجاد ظرفیت های جدید در فرودگاه ها باشیم.

تجری افزود: مشهد یکی از استان های هدف گردشگری گلستان است و باید زیرساخت های لازم برای برقراری پرواز گرگان- مشهد فراهم شود.

وی گفت: باید در سال جهش تولید باید با همراهی هم در جهت حمایت و تقویت بخش خصوصی برای افزایش پروازهای داخلی و خارجی تلاش کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان با اشاره به اینکه این استان دارای ظرفیت بسیار بالایی در جهت توسعه گردشگری سلامت است، عنوان کرد: یکی از کشورهای هدف گردشگری سلامت، قزاقستان است که گردشگران بی شماری در حوزه سلامت درمانی دارد و برقراری خط پرواز مستقیم به قزاقستان کمک بسیار خوبی در جهت بهره مندی از این ظرفیت است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری