خبر خبر

برقراري مجدد پروازهاي مشهد در فرودگاه بيرجند
پروازهاي شرکت هواپيمايي ايران اير در مسير مشهد- بيرجند- مشهد که پيش از اين به دستور ستاد مقابله با بيماري کرونا لغو شده بود دوباره برقرارشد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خراسان جنوبی، عظیم طهماسبی، مدیرکل فرودگاه های استان ضمن اعلام این خبر گفت: پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر مشهد- بیرجند- مشهد از نهم فروردین به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اول اردیبهشت لغو شده بود.

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی افزود: پروازهای تهران- بیرجند- تهران از 20 فروردین برقرار شد و از سوم خرداد فرودگاه بیرجند میزبان پروازهای مشهد- بیرجند- مشهد خواهد بود.

طهماسبی گفت: در برنامه تابستانی چهار پرواز هفتگی  درمسیر مشهد- بیرجند- مشهد توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر برقرار خواهد بود که پرواز یکشنبه ساعت 18:50 از بیرجند به سمت مشهد پرواز و ساعت 20:30 از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه بیرجند حرکت خواهد کرد. پرواز چهارشنبه نیز ساعت 17:45 از بیرجند به سمت مشهد و ساعت 19:35از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه بیرجند حرکت خواهد کرد.

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی افزود: پرواز چهارشنبه شرکت هواپیمایی آتا در مسیر تهران- بیرجند- تهران نیز با مجوز  ستاد مقابله با کرونا از اول خرداد ماه برقرار شده که این پرواز چهارشنبه ساعت 5:35 از تهران حرکت می کند، ساعت 07:05 وارد فرودگاه بیرجند می شود و ساعت 08:00 بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

طهماسبی گفت: در حال رایزنی برای تغییر ساعات برنامه پروازی فعلی فرودگاه بیرجند هستیم. شرکت هواپیمایی ماهان پرواز روزهای پنج شنبه در مسیر تهران- بیرجند- تهران را به دلایل مشکلات موجود  لغو کرده که به زودی یک پرواز در روز و مسیر یاد شده توسط شرکت هواپیمایی  دیگری به مجموع پروازهای مرکز استان افزوده خواهد شد. با توجه به برقراری 28 پرواز هفتگی در فرودگاه بیرجند هیچ یک از ایام هفته بدون پرواز نخواهیم بود و پیش بینی می کنیم، ظرفیت ایجاد شده پاسخگوی نیاز استان باشد.

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی عنوان کرد: پس از مکاتبات و رایزنی های بسیار با یکی از شرکت های هواپیمایی کشوربرای برقراری مسیرهای جدید پروازی به توافق رسیده ایم و در آینده نزدیک شاهد برقراری مسیرهای  جدید پروازی به مرکز استان خواهیم بود.

فرودگاه طبس با چهار پرواز هفتگی در مسیر تهران- طبس- تهران در حال خدمت رسانی است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری