خبر خبر

پيشرفت 85 درصدي طرح توسعه فرودگاه خرم آباد
مدير فرودگاه خرم آباد در ديدار با اعضاي خانه مطبوعات لرستان از پيشرفت 85 درصدي طرح توسعه فرودگاه خرم آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه خرم آباد، علی کاملی، مدير فرودگاه در ديدار اعضاي خانه مطبوعات و رسانه هاي لرستان به ارایه توضیحاتی درباره طرح توسعه فرودگاه، ساعات پروازی، افزایش پروازها و هوانوردی عمومی پرداخت و عنوان کرد: فرودگاه خرم آباد آماده جهش و توسعه بزرگ است و رتبه این فرودگاه در آینده نزدیک ارتقا می یابد.   

کاملی گفت: فرودگاه وظایف ذاتی خود را دارد و ما بر اساس این وظایف، اقداماتی را انجام داده ایم که از جمله آنها می توان به اجرای سیستم روشنایی باند، بهره برداری از گیرنده و فرستنده‌ها، راه اندازی سیلومتر و سیستم هواشناسی کامل فرودگاهی اشاره کرد.

وی در خصوص طرح توسعه فرودگاه تصریح کرد: طرح توسعه باند و سطوح پروازی در سال ۹۲ از محل اعتبارات استانی به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء واگذار و کار اجرایی آن توسط این قرارگاه شروع شد. متاسفانه با توجه به مشکلات موجود از جمله کمبود اعتبارات، این پروژه با تاخیر روبه رو شد و اکنون طرح توسعه فرودگاه خرم آباد با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی در انتظار  تأمین اعتبار و تکمیل پروژه قرار دارد.

مدیر فرودگاه خرم آباد به پروژه ساماندهی کانال های آب و فاضلاب اشاره و عنوان کرد: مطالعه طرح در حال انجام است و از ابتدای مهر ماه شاهد آغاز عملیات اجرایی خواهیم بود.

کاملی افزود: فرودگاه خرم آباد دارای ظرفیت پذیرش چهار هواپیما(یک هواپیمای پهن پیکر، دو هواپیمای با بدنه متوسط و یک هواپیمای سبک) به صورت همزمان است و با توجه به زیرساخت های فراهم شده آماده جهش و توسعه بزرگ است.

در ادامه دیدار، هیات مدیره خانه مطبوعات به همراه مدیر فرودگاه از پروژه های در دست اجرا و اماکن فرودگاهی از جمله ترمینال، برج  و پاویون قدیم بازدید کردند و سید احمد موسوی، مدیرعامل خانه مطبوعات لرستان از پاسخگویی شفاف مدیر فرودگاه خرم آباد و تلاش های وی در جهت پیگیری پروازها تشکر کرد و مقرر شد در روزهای آینده بازدید خبرنگاران از فرودگاه و طرح های در دست اجرا انجام شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری