خبر خبر

افزايش ۵۵ درصدي پرواز در فرودگاه يزد
مديرکل فرودگاه هاي يزد از افزايش ۵۵ درصدي اعزام و پذيرش مسافر در اين فرودگاه طي ارديبهشت ۹۹ در مقايسه با فروردين ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان یزد، عباس محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: به دليل برطرف شدن برخی محدودیت های اجتماعی، طي اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ماه گذشته نشست و برخاست هواپيما در فرودگاه یزد به ۲۹۴ سورتی پرواز و اعزام و پذيرش مسافر نيز به 23 هزار و87 نفر رسید و 12 هزار و 642 کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا شد.

مدیرکل فرودگاه های یزد بيان کرد: اردیبهشت ماه امسال به دليل شيوع بيماري کرونا نسبت به ماه مشابه در سال گذشته با کاهش 46 درصدی  پروازها مواجه شدیم.

وی به افزایش پروازهای فرودگاه یزد از اواخر خرداد اشاره کرد و افزود: برخی پروازهای فرودگاه یزد از سوی شرکت های هواپیمایی به حالت عادی بازگشته است و به زودی  شاهد افزایش پروازها خواهیم بود.

محمدی با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی ایران ایر، کیش ایر، کارون، پویاایر، آسمان، آتا و کاسپین عهده دار تردد هوایی از فرودگاه یزد به مقاصد مختلف هستند، گفت: در پروازها نیز پروتکلهای موجود از جمله استفاده از ماسک و دستکش و رعایت مسایل بهداشت فردی رعایت میشود.

مدیرکل فرودگاه های یزد بیان کرد:  فرودگاه یزد برای ارتقای بهداشت و سلامت کارکنان و مسافران و جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، با رعایت فاصله گذاری اجتماعي در محل هاي ايستایی گیت ها و کانترهای پروازی(نصب برچسب های جانمایی محل ایستایی مسافران) و همچنین علامت گذاری مبلمان و صندلی های فرودگاه، آمادگی پذيرش مسافران را دارد.

وی به تامین تجهیزات استریل سازی اماکن و ترمینال مسافری و محیط های عملیاتی و اداری و اجرای عملیات میکروب زدایی طبق برنامه مدون اشاره کرد و گفت: روزانه محیط های فرودگاهی توسط عوامل خدمات فرودگاهی گندزدایی و دستورالعمل های لازم برای حفاظت از مسافران انجام می شود.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری