خبر خبر

بازديد مديران ارشد مديريت بحران استان گيلان از فرودگاه سردار جنگل رشت
مدير کل مديريت بحران, مدير عامل هلال احمر و مديريت مرکز فوريتهاي پزشکي استان گيلان به طور ميداني از تجهيزات و توانمندي هاي فرودگاه سردار جنگل رشت در مواجهه با سوانح احتمالي هوايي بازديد کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه گیلان، مدیرکل مدیریت بحران، مدیرعامل هلال احمر و مدیریت مرکز فوریت های پزشکی استان گیلان با حضور در ایستگاه ایمنی و آتش نشانی و همچنین محل استقرار بالگرد اورژانس هوایی این فرودگاه از ظرفیت ها و تجهیزات موجود بازدید و هماهنگی در سوانح احتمالی هوایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مدیرکل فرودگاه گیلان در این باره گفت: آمادگی فرودگاه سردار جنگل رشت در سوانح هوایی از الزامات قوانین هوانوردی است که در قالب  مانور رومیزی شش ماهه، طرح اضطراری یک ساله و مانور دو سالانه با مشارکت ارگان های امدادی، ایمنی و امنیتی استان گیلان انجام می شود و بازدید مدیرکل مدیریت بحران، مدیرعامل هلال احمر و مدیریت مرکز فوریتهای پزشکی استان گیلان با این هدف صورت گرفت.

کریم آقایی به مدیریت سوانح هوایی اشاره کرد و افزود: مدیریت سوانح هوایی در محدوده فرودگاه با مدیریت فرودگاه مربوطه و در خارج از فرودگاه به عهده مدیریت بحران استانداری خواهد بود.

وی به بحران های احتمالی دیگر نظیر بارش برف و یا سیل و زلزله اشاره کرد و افزود: در این بازدید، نحوه مشارکت و هماهنگی در مواجهه با بحران برف، نحوه خدمات رسانی اورژانس هوایی و نحوه هماهنگی در سوانح هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری