خبر خبر

با هدف رونق اقتصادي در شهر فرودگاهي امام‌خميني:
منطقه آزاد «شهر فرودگاهي» تاسيس مي‌شود
تفاهم‌نامه همکاري بين دبيرخانه شوراي‌عالي مناطق آزاد تجاري و ويژه اقتصادي با وزارت راه و شهرسازي امروز با حضور وزير راه و شهرسازي منعقد شد که بر اساس آن شرکت منطقه آزاد شهر فرودگاهي امام خميني(ره) تاسيس مي‌شود.

این تفاهم‌نامه که امروز (یکشنبه) در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی به امضای «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی و «مرتضی بانک» دبیرشورای عالی مناطق آزاد رسید، با هدف تحقق و اجرای سیاست ها و اولویت های دولت تدبیر و امید و به منظور دستیابی به رونق اقتصادی در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) است.

ایجاد هماهنگی حداکثری وزارت راه و شهرسازی با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، برای تبدیل این مجموعه به ویژه منطقه آزاد شهر فرودگاهی به قطب اول حمل و نقل بار و قطب دوم حمل و نقل مسافری منطقه (موضوع ماده ١٦٦ قانون برنامه پنجم توسعه) از اهداف مهم این تفاهمنامه بود.

براساس این تفاهم نامه که بین دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد، شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) موظف به تشکیل شرکت منطقه آزاد شهر فرودگاهی شد تا علاوه بر انجام امور منطقه آزاد، ماموریت توسعه منطقه ویژه را نیز برعهده گیرد.

منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به مساحت ١٥٠٠ هکتار به موجب ماده ١٦٦ برنامه پنجم توسعه و در راستای اهداف کلان اقتصاد کشور و تبدیل شدن شهر فرودگاهی به قطب راهبر کارگو و قطب دوم مسافری منطقه، ساخته شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری