خبر خبر

سرپرست دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري خبر داد
يکسان سازي فرايندهاي گزارش‌دهي و چگونگي استفاده از اطلاعات سطوح پروازي در شرايط نامناسب آب و هوايي
سرپرست دفتر نظارت بر عمليات هوانوردي سازمان هواپيمايي کشوري از برگزاري اولين جلسه آشنايي و پياده‌سازي با قالب يکسان گزارش‌دهي وضعيت سطوح پروازي (Global Reporting Format) و قالب جديد اسنوتام (SNOWTAM) به‌صورت وبينار توسط کارشناسان اين حوزه و به مديريت سازمان هواپيمايي کشوري خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ميثم شاكر، سرپرست دفتر نظارت بر عمليات هوانوردی سازمان هواپيمايی كشوری گفت: با توجه به تغيير قوانين و مقررات در حوزه گزارش دهي وضعيت سطوح پروازي، ايكائو، از كشورهاي عضو خواسته است كه اين تغييرات را به منظور همسان سازي گزارش دهي استفاده كنند.

او هدف از اين امر را يكسان سازی فرايندهای بررسی گزارش دهي و استفاده از اطلاعات سطوح پروازي در شرايط نامناسب آب و هوايي دانست و گفت: با اجرايي شدن اين امر در كشورهاي عضو ايكائو از تاريخ پنجم نوامبر 2020، تمامي كشورها و فرودگاهها بايد از يك قالب يكسان تبعيت كنند.

شاكر، همچنين جلوگيری از ابهام و سردرگمي در ايجاد و خوانش گزارشات را از جمله اهداف اين الزام دانست و گفت: از ديگر مزاياي اين طر ح مي توان به ايجاد تعامل بين خلبان، برج مراقبت، واحد اطلاعات هوانوردي و مسئولان سنجش و پاكسازي سطوح پروازي اشاره كرد و در نهايت همه اين موارد باعث كاهش خطر خروج از باند و سوانح در سطوح پروازي خواهد شد.

گفتني است؛ در اين جلسه سه گروه مسئولان فرودگاهي، بخش اطلاعات هوانوردي و خطوط هواپيمايي حضور داشته و بر اهميت موضوع و لزوم تبعيت از قالب جديد توسط واحدهاي مختلف عمليات هوانوردي و عمليات پرواز، تاكيد شد.

لازم به ذكر است؛ جلسه آتي نيز به صورت وبينار در روز يكشنبه مورخ 22/4/99 ساعت 14 با پرداختن به جزييات بيشتر و تخصصي تر توسط كارشناسان ايكائو از حوزه مديريت اطلاعات هوانوردي دفتر منطقه اي اروپا برگزار خواهد شد و ذي‌نفعان مي توانند سوالات، پيشنهادات و راهكارهاي اجرايي منطبق با قالب جديد را به آدرس GRF@cao.ir  ارسال كنند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری