خبر خبر

برنامه ريزي براي توسعه فرودگاه رامسر از 18 سال پيش/ افزايش پروازهاي تفريحي با ارتقاي فرودگاه
فرماندار رامسر در سمينار تخصصي هوانوردي عمومي تاکيد کرد که از ۱۸ سال پيش که تعداد پروازهاي فرودگاه رامسر بسيار اندک بود براي توسعه فرودگاه برنامه ريزي شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های مازندران، محمد آزاد، فرماندار رامسر در نخستین سمینار تخصصی هوانوردی عمومی شمال کشور با بیان این مطلب عنوان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در شهرستان رامسر خدمتی ماندگار و شاخص انجام شده است.

آزاد افزود: نگاه ویژه وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و استاندار باعث شد این فرودگاه به سرانجام برسد.

فرماندار رامسر با بیان اینکه اگر شرایط خاص کرونا نبود وضعیت بسیار بهتری در توسعه پروازها داشتیم، گفت: با توجه به ظرفیتها و شرایط ویژه شهرستان رامسر باید فعالیت هایمان را به سطح بین الملل نیز برسانیم.

وی افزود: علاوه بر پروازهای فرودگاه، پروازهای تفریحی و آموزشی نیز فعالیت اثربخشی در رامسر دارد که گسترش این بخش باید مورد توجه قرار گیرد.

ارشاد حاتمی، رییس فرودگاه رامسر نیز در این  سمینار مهمترین اقدامات اخیر انجام شده در فرودگاه را پیگیری پروژه سنگین اتمام باند دوم، آمادهسازی طرحهای اضطراری، طرح جامع و مرز هوایی و اجرای پروژه هوانوردی عمومی عنوان کرد.

رییس فرودگاه رامسر با تاکید بر اینکه  یکی از اهداف ما ارتقای سطح خدمات هوانوردی عمومی در فرودگاه رامسر است، گفت: سال گذشته ۲۵۷۰ پرواز تفریحی و آموزشی در فرودگاه رامسر انجام شد که رکوردی در کشور محسوب میشود.

استفاده بهينه از فرودگاه ها با توسعه هوانوردي عمومي

مديرکل فرودگاه هاي مازندران تاکيد دارد که توسعه هوانوردي عمومي يکي از راهبردهاي استفاده بهينه از ظرفيت فرودگاه هاي کشور است.

سعداله وطن خواه، در حاشیه برگزاری سمینارهوانوردی عمومی در رامسر عنوان کرد: با توجه به رویکرد دولت مبنی بر توسعه صنعت گردشگری و از طرفی نگاه ویژه وزیر راه و شهرسازی به مقوله هوانوردی عمومی و تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بر این موضوع، کمیته هوانوردی عمومی شرکت به طور جدی توسعه هوانوردی عمومی را پیگیری و ساز و کار اجرایی آن را تدوین کرده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون ظرفیت بسیار خوبی در فرودگاه های کشور ایجاد شده و سرمایه گذاری کلانی در زمینه توسعه و تجهیز فرودگاه ها انجام شده، توسعه هوانوردی عمومی را یکی از راهبردهای استفاده بهینه از این ظرفیت و همچنین تسهیل امور مسافرت و حمل ونقل هوایی گردشگران و بومگردان دانست و افزود: صنعت هوانوردی عمومی می تواند در تمام عرصه های اقتصادی، اجتماعی، بهداشت و درمان و آموزش عالی و دانشگاهی، کشاورزی و جنگل بانی، دیده بانی و پایش محیطی و تاسیسات اساسی کشور نقش موثری ایفا کند.

مدیرکل فرودگاه های مازندران توسعه هوانوردی عمومی را نقطه عطفی تسهیل مسافرت درایام پیک ترافیک جاده ها دانست.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری