خبر خبر

ممانعت از ورود مسافران بدون ماسک به فرودگاه مهرآباد
مديرکل فرودگاه مهرآباد از فروش ماسک با نرخ مصوب خارج از فضاي ترمينال‌هاي فرودگاه خبر داد و گفت: هيچ مسافري بدون ماسک نمي‌تواند وارد فرودگاه شود.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد؛ ابراهیم مرادی درباره اجرای پروتکل‌‌های بهداشتی در فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: پیش از اینکه پوشش و استفاده از ماسک اجباری شود، طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری استفاده از ماسک در داخل هواپیما اجباری بود و تمام ایرلاین‌ها موظف به ارایه ماسک به مسافران بودند اما با دستور رییس جمهور و ستاد ملی مبارزه با کرونا مسافران در فرودگاه هم باید ماسک استفاده کنند.

وی گفت: از روز شنبه- چهاردهم تیرماه- فروش ماسک با نرخ مصوب در خارج از فضای ترمینال فرودگاه آغاز کرده‌ایم و در حال حاضر مسافران می‌توانند قبل از ورود به فضای ترمینال‌های 2 ، 4  و 6 ماسک را با قیمت مصوب تهیه کنند.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد ادامه داد: حتی برای مسافران با پرواز برگشت به مهرآباد، قبل از ورود به ترمینال امکان تهیه ماسک فراهم شده است.

مرادی درباره رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین مسافران افزود: بحث رعایت فاصله گذاری مسافران در سفرهای هوایی شامل دو موضوع رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فضای ترمینال و رعایت فاصله گذاری در داخل هواپیما و اتوبوس‌های جابه جایی مسافران از ترمینال تا هواپیما و بالعکس است. نظارت بر رعایت این پروتکل در داخل هواپیما و اتوبوس بر عهده فرودگاه نیست و سه شرکت هندلینگ ایران‌ایر، سامان و همراه کوشا در بخش جابه جایی مسافران از ترمینال تا هواپیما و بالعکس را برعهده دارند.

وی تاکید کرد: در محیط ترمینال به طور مداوم و مستمر بحث رعایت فاصله گذاری اجتماعی نظارت می‌شود. تمام غرفه‌های غذایی روزانه چند بار مورد بررسی بهداشتی قرار می‌گیرند. دوربین‌های حرارتی دمای مسافران را رصد می‌کند. اجازه حضور دسته جمعی مسافران در یک محل را نمی‌دهیم و برای صف گیت‌ها نشان‌گذاری کرده‌ایم.

مرادی با اشاره به نحوه برخورد با مسافرانی که دارای درجه حرارت بالا باشند، اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا از مسافرانی که در بدو ورود به ترمینال با تب سنجی دوربین‌های حرارتی، دما بالایی داشته باشند دوبار تست تب انجام می‌شود. اگر دوربین‌های حرارتی برای یک مسافری آلارم تب را بدهد، مسافر 3 دقیقه در همان محیط منتظر تست بعدی می‌ماند اگر دما کمتر شود مسافر اجازه ورود به داخل ترمینال را خواهد داشت. در غیر این صورت به اورژانس فرودگاه برای بررسی‌های بیشتر اطلاع داده می‌شود. اگر اورژانس تایید کند که عامل این تب ویروس کرونا نیست، مسافر می‌تواند به سفر خود ادامه دهد.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد درباره تجهیز فرودگاه مهرآباد به دوربین‌های حرارتی گفت: فرودگاه مهرآباد اولین فرودگاهی بود که پس از بحث شیوع ویروس کرونا سریعا نسبت به خرید دوربین حرارتی اقدام کرد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری