خبر خبر

دومين وبينار2020 SNOWTAM برگزار مي شود
دومين وبينار آموزشي در حوزه فرمت جهاني گزارش دهي سطح باند در شرايط برف و باران با هدف ارتقاي سطح ايمني پروازها فردا 22 تير ماه برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از کن نیوز؛ این وبینار آموزشی با ارایه مطلب توسط عباس نیکنژاد، مسوول ATM دفتر منطقه ای اروپا برپا می شود.

بر این اساس هفته گذشته نیز نخستین وبینار در این زمینه با همکاری مشترک دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، اداره کل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  در راستای پیاده سازی طرح جدید ایکائو با عنوان GRF (فرمت جهانی گزارش دهی سطح باند در شرایط برف و باران) با هدف تهیه و تولید SNOWTAM2020 با شیوه نوین و هماهنگ جهانی و همچنین ارزیابی شرایط سطح باند فرودگاه و تهیه گزارش های لازم برای ارتقای سطح ایمنی پروازها برگزار شد.

در این وبینار مطالبی در خصوص تغییرات عمده در هریک از حوزه‌های قانون گذاری و نحوه اجرای الزامات ایکائو، دریافت گزارش جهت صدور اطلاعیه هوانوردی، نحوه گزارش‌دهی توسط بخش‌های مختلف کنترل ترافیک هوایی و اعمال این تغییرات در عملیات شرکت های هواپیمایی با رعایت الزامات جدید ارایه شد که با استقبال گسترده متخصصان صنعت هوانوردی از فرودگاه‌های کشور، کنترلرهای مراقبت پرواز و شرکت های هواپیمایی همراه  شد.

برای اجرای این مهم در صنعت هوانوردی کشور و اجرای تعهدات بین المللی، کارگروه مشترک اجرایی متشکل از تمام بخش های قانونگذاری، تولیدکنندگان اولیه داده‌های هوانوردی، ارایه دهندگان اطلاعیه‌های هوانوردی و گزارش های مربوط و نیز نمایندگان شرکت هواپیمایی تشکیل شده است.

این کارگروه تلاش دارد با ایجاد بستر و زیرساخت‌های لازم جهت دریافت گزارش‌های ارزیابی سطح باند و تهیه SNOWTAM  جدید با توانمندی متخصصان داخلی کشور و انجام آموزش های لازم و آگاهی رسانی به تمام ذینفعان و بخش های تاثیرپذیر از جمله فرودگاه ها‏، واحد صدور اطلاعیه‌های هوانوردی (AIS) و شرکت‌های هواپیمایی و غیره به اجرای طرح پیشنهادی ایکائو اقدام کند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری