خبر خبر

تاکيد سرکنسول ايران در پاکستان بر راه اندازي پرواز زاهدان- کراچي- کويته
سرکنسول ايران در پاکستان در ديدار با مديرکل فرودگاه هاي سيستان و بلوچستان بر ضرورت برقراري پرواز در مسير زاهدان- کراچي- کويته و بالعکس تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه هاي سيستان و بلوچستان، حسن درويش وند، سركنسول ايران در پاكستان در دیدار با مدیرکل فرودگاه های استان سیستان و بلوچستان گفت: كريدور سي پك ، به عنوان راهروي اقتصادي بين چين و پاكستان از اهميت ويژ ه اي در زمينه همكاري اقتصادي، شبكه همبسته حمل و نقل و فناوري اطلاعات شامل جاده، راه آهن، بندر و كانال هاي ارتباطي هوايي، همكاري توريستي و غيره برخوردار است و مي تواند اين همكاري با ايران از طريق راه هاي زميني و بویژه هوايي برقرار شود.

درويش وند عنوان كرد: با توجه به حجم مبادلات اقتصادي و اشتراكات قومي و فرهنگي استان سيستان و بلوچستان و پاكستان در روابط تجاري و زيارتي، فرودگاه هاي سيستان و بلوچستان از اهميت ويژه اي برخوردار است.

وی با اشاره به جمعيت ٤٠ ميليوني شيعیان پاكستان تاکید کرد: بيشترين تقاضا براي ويزا از سوي زایران و بازرگانان پاكستاني با هدف زيارت، سياحت و تجارت است كه اغلب، اولين مقصد آنها زاهدان است.  

درويش وند در پایان بر ضرورت برقراري پرواز در مسير زاهدان- كراچي- كويته و بالعكس تاكيد كرد.

علي جزيني زاده، مديركل فرودگاه هاي سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار گفت: فرودگاه زاهدان آماده برقراري پرواز در مسير كويته- كراچي و ارايه سرويس هاي هوانوردي و فرودگاهي به پروازهاي شركت هاي هواپيمايي پاكستان است.

جزيني زاده افزود: استان سيستان و بلوچستان از جاذبه هاي گردشگري خاص و روابط دیرینه با پاکستان برخوردار است و عدم تبليغات ايران براي جذب گردشگران پاكستاني باعث شده كه توريست های كمتري به ايران و بویژه استان سيستان و بلوچستان سفر كنند.

وي تصریح کرد: با توجه به روند رو به افزايش همكاري هاي اقتصادي و تجاري لازم است خطوط هوایی میان ایران و پاکستان برقرار شود. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری