خبر خبر

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‌‌اي که گذشت؛ هفته بيست‌وچهارم
بيست‌وچهارمين هفته سال جاري (ششم تا دوازدهم شهريور) سپري شد. از مهم‌ترين اخبار اين هفته مي‌توان به تاکيد مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بر بازبيني اجراي دستورالعمل هاي بهداشتي در همه حوزه هاي کاري و تاکيد بر استفاده از ماسک در محيط کار شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران مهم‌ترين اخبار هفته اخير را از نظر مي‌گذرانيد:

دستور مديرعامل شرکت فرودگاهها به مديران فرودگاهها وستادي شرکت

اجراي دستورالعمل هاي بهداشتي در همه حوزه هاي کاري بازبيني شود/ تاکيد بر استفاده از ماسک در محيط کار

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، در پي افزايش آمارمبتلايان و فوتي هاي ويروس منحوس کرونا در کشور، ضمن تسليت ضايعه تاسف درگذشت کارکنان خدوم ومتخصص اين شرکت به خانواده مکرم ايشان و همکاران در سراسر کشور، خواستار رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي مقابله با کرونا توسط کارکنان و اجراي اقدامات سخت گيرانه توسط مديران و مسئولان مربوطه در تمامي رده هاي اداري در محيط کار براي پيشگيري از ابتلا به بيماري کرونا شد.

شرکت فرودگاهها پيشرو در اجراي واکسيناسيون/ بدون رعايت پروتکل هاي بهداشتي، اقدامات اثربخش نخواهد بود

سرپرست سازمان هواپيمايي و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، صنعت حمل و نقل هوايي را به عنوان يکي از بخش هاي پيشرو در اجراي فرايند واکسيناسيون عنوان و ضمن تاکيد بر رعايت مستمر پروتکل هاي بهداشتي گفت: قطعا بدون رعايت پروتکل ها هيچ کدام از اقدامات اثربخش نخواهد بود.

نشست کنترل پروژه باند ۲۹ چپ فرودگاه بين‌المللي مهرآباد برگزار شد؛

تحليل نکات فني پروژه و ضرورت بهسازي به‌موقع اين باند

جلسه کنترل پروژه باند ۲۹ چپ فرودگاه بين‌المللي مهرآباد با حضور مديرعامل‌ شرکت فرودگاه‌ها وناوبري هوايي ايران، سيد جواد قانع‌فر رييس سازمان نظام اجرايي سازمان برنامه و بودجه کشور و هيات همراه برگزار شد. سیاوش امیرمکری در این نشست، درباره اهمیت باند 29 چپ مهرآباد و لزوم بهسازی این باند گفت: در طول سال گذشته تلاش زیادی برای هماهنگی در خصوص مهیا ساختن شرایط بهسازی باند 29 چپ انجام گرفته است تا پروژه در زمان تعیین شده آغاز و مطابق برنامه زمان‌بندی به پایان برسد.

موافقت شوراي گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي انجام شد

تاسيس اولين پژوهشکده تحقيقات صنعت هوايي و هوانوردي در کشور

شوراي گسترش و برنامه ريزي آموزش عالي با تاسيس اولين پژوهشکده تحقيقات صنعت هوايي و هوانوردي در کشور موافقت کرد.

پيام تسليت معاونت توسعه مديريت و منابع به مناسبت درگذشت سه تن از کنترلرهاي مراقبت پرواز

 علي شورميج در پيامهاي جداگانه درگذشت سه تن از کنترلرهاي ترافيک در فرودگاه هاي اهواز، مشهد و امام خميني(ره) را طي يک هفته گذشته تسليت گفت.
توسعه فرودگاه رامسر تا يکسال آينده به سرانجام مي رسد

معاون عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه‌ها در آيين کلنگ‌زني پروژه‌هاي توسعه فرودگاه شهداي رامسر، پشتيباني مسئولان اين شهر و متمايز بودن رامسر را دليل توسعه کمي و کيفي فرودگاه اين شهر دانست.

شرکت فرودگاه‌ها در مقابله با ويروس کرونا هوشمندانه اقدام کرد/ به دنبال ارتقاي ايمني کارکنان فرودگاهها براي خدمت رساني به مسافران هستيم

مشاور پزشکي و بهداشتي مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران گفت: مجموعه فرودگاه‌ها با نگاه هوشمندانه به موضوع ويروس کرونا و انتخاب مشاغل حساس و اولويت بندي در فرودگاه ها نظير ترمينال ها و برجهاي مراقبت پرواز و معرفي به وزارت بهداشت؛ در اولويت‌هاي اول اين وزارتخانه براي دريافت واکسن قرار گرفت.

فرودگاه اصفهان، فرودگاه پيشرو در انجام اقدامات ضدکرونايي

مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در سفر يکروزه خود به اصفهان از فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي و نحوه رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي و فاصله گذاري هاي اجتماعي در اين فرودگاه جهت مقابله با ويروس کرونا بازديد کرد.

طرح جامع فرودگاه‌هاي رفسنجان و سبزوار به زودي ابلاغ مي شود

کليات مطالعات طرح جامع فرودگاه‌هاي سبزوار و رفسنجان با اعمال اصلاحات جزيي به تاييد نهايي رسيد. اين مطالعات پس از طي فرايند مطابق با مفاد قرارداد به زودي به فرودگاهها و ادارات کل  براي برنامه ريزي و اقدامات لازم ابلاغ خواهد شد.

انتقال مديريت بهره برداري فرودگاه زرقان به مرکز وارسي پروازي و خدمات هوايي

مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از انتقال مديريت فرودگاه زرقان به مرکز وارسي پروازي و خدمات هوايي خبر داد. اين انتقال از جمله برنامه هاي توسعه هوانوردي عمومي بوده و با هدف احياء فرودگاه تاريخي زرقان پس از چندين جلسه کارشناسي در اداره کل بازرگاني و سرمايه گذاري شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، انجام پذيرفت.

بررسي راههاي همکاري و توسعه گردشگري در فرودگاه شيراز

در نشستي با حضور غلامرضا کریم آقائی مديرکل فرودگاه‌هاي استان فارس و مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان، راههاي همکاري دو حوزه بررسي شد. کریم آقائی در این نشست سیستم حمل و نقل هوایی را یکی از مهمترین ارکان صنعت گردشگری دانست و گفت: اساساً توسعه و گسترش صنعت توریسم منوط به توسعه امکانات حمل و نقل است و حمل و نقل هوایی با ایجاد امکانات دسترسی آسان و راحت، سریع و ایمن به نقاط مختلف سهم زیادی از جا به جایی گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد.

مديرکل فرودگاه‌هاي استان کرمان خبر داد:

افزايش ضريب ايمني فرودگاه جيرفت با رفع موانع باند ۱۳/ تزريق اعتبار نياز اصلي تکميل اين پروژه

مديرکل فرودگاه‌هاي استان کرمان از افزايش ضريب ايمني فرودگاه جيرفت با رفع موانع باند ۱۳ خبر داد وگفت: به این منظور به طور همزمان سه اقدام در دستور کار است. به عنوان اقدام اول،  ۱۲ هکتار زمین بر اساس قانون تملک و خرید اراضی برای اجرای برنامه های عمومی، عمرانی و نظامی دولت ابتیاع شده و به محدوده فرودگاه اضافه شده است.

برقراري پرواز تهران- گرگان- مشهد

مديرکل فرودگاه هاي استان گلستان از برقراري پرواز تهران- گرگان- مشهد توسط شرکت هاي هواپيمايي پويا اير خبر داد.

کسب مقام برتر اداره کل فرودگاههاي سيستان و بلوچستان در جشنواره شهيدرجايي سال ۱۳۹۹

اداره کل فرودگاههاي استان رتبه برتر در گروه زيربنايي و توسعه زيرساخت جشنواره شهيدرجايي سال۱۳۹۹ در بين ادارات کل استان سيستان و بلوچستان را از آن خود کرد

ارسال بار از فرودگاه ياسوج ميسر شد

مدير فرودگاه ياسوج در آيين افتتاح دفتر خدمات بار هوايي گفت: در صورت استقبال مردم و بخش دولتي و خصوصي، استفاده از هواپيماهاي کارگو در اين فرودگاه نيز قابل برنامه ريزي خواهد بود.

سامانه هاي کمک ناوبري فرودگاه ياسوج وارسي شد

سامانه هاي کمک ناوبري DVOR/DME و طرح هاي ورودي و خروجي مبتني بر آن در فرودگاه ياسوج مورد وارسي پروازي قرار گرفت و عملياتي اعلام شد.

انجام عمليات وارسي پروازي سامانه کمک ناوبري ILS فرودگاه بين المللي شيراز

با انجام عمليات وارسي پروازي سيستم کمک ناوبري ILS فرودگاه بين المللي شيراز توسط هواپيماي فلايت چک ، صحت عملکرد دستگاه تاييد شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری