خبر خبر

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‌‌اي که گذشت؛ هفته سي و يکم
سي و يکمين هفته سال جاري (بيست و چهارم الي 30 مهر ماه) سپري شد. از مهم‌ترين اخبار اين هفته مي‌توان بازديد وزير راه و شهرسازي از فرودگاه اردبيل و اعلام مديرعامل شرکت فرودگاه ها از بازگشت ترافيک هوايي ايران به دوران قبل از کرونا در مراسم روز جهاني مراقبت پرواز اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران مهم‌ترين اخبار هفته اخير را از نظر مي‌گذرانيد:

تکميل پروژه باند اصلي فرودگاه اردبيل

وزير راه و شهرسازي از تکميل پروژه باند اصلي فرودگاه اردبيل در آينده نزديک و خريد سيستم روشنايي از شرکت هاي داخلي خبر داد.

مديرعامل شرکت فرودگاه ها در اجراي پروژه هاي هوانوردي و فرودگاهي رکورد زديم/ ترافيک هوايي ايران در حال بازگشت به دوران قبل از کروناست

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران گفت: با وجود محدوديت هايي که بحران کرونا براي صنعت هوانوردي رقم زد، در اجراي پروژه هاي هوانوردي و فرودگاهي رکورد بسيار خوبي ثبت کرديم و اين افتخار بزرگي براي شرکت فرودگاه ها محسوب مي شود.

باید برای بازگشت به شرایط پیش از کرونا و افزایش پروازها آماده باشیم

محمد امیرانی عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی نیز در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی گفت: بخش عمده ای از خدمات شرکت فرودگاه ها بر عهده کنترلرهاست که با اخلاص، تخصص و دانش، در کنار دیگر همکاران تولید ثروت می کنند.

مرکز کنترل فضای کشور پیشانی شرکت فرودگاه ها ست

مسعود نیکبخت معاون عملیات هوانوردی نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره کنترلرهایی که در سال جاری جان خود را از دست دادند، گفت: مرکز کنترل فضای کشور یکی از جاهایی است که می توان از آن به عنوان پیشانی شرکت یاد کرد و کنترلرها با کارکرد درست خود می توانند موجب اعتلای شرکت باشند.

به دنبال جذب نیروی انسانی در سال جدید هستیم

امیرحسین صادقچه مدیرکل کنترل ترافیک هوایی در این مراسم با تبریک روز جهانی کنترلرهای ترافیک هوایی و یاداوری غم از دست دادن چهار تن از همکارانش که اندوه بسیاری را بر جامعه مراقبت پرواز وارد کرد، به چالش های حوزه کاری خود پرداخت و گفت: یکی از این چالش ها، جنگ آذربایجان و ارمنستان و دیگر چالش در شرق کشور شرایط خاص افغانستان بود که با هماهنگی و همکاری کنترلرها، شرایط را برای انجام بیشتر پروازهای عبوری فراهم کردیم.

بهره برداري از فاز نخست هوشمندسازي در فرودگاه هاي مشهد و رشت

فاز نخست پروژه هاي هوشمندسازي و توسعه دولت الکترونيک در فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد و فرودگاه سردار جنگل رشت 27 مهر افتتاح مي شود.

بررسي فرونشست زمين‌ در 10 فرودگاه کشور‌/هيچ فرودگاهي ‌شرايط نگران‌کننده‌‌ ‌ندارد

‌مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران گفت: فرودگاه‌هاي بررسي شده توسط مرکز تحقيقات وزارت راه و شهرسازي، به هيچ‌وجه شرايط نگران‌کننده‌اي از نظر فرونشست زمين ندارد.

استاندار سيستان و بلوچستان خواستار مجوز بهره برداري از فرودگاه سراوان شد

استاندار ويژه سيستان و بلوچستان با سرپرست سازمان هواپيمايي کشوري و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران ديدار و گفتگو کرددر این دیدار که در دفتر سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برگزار شد، در خصوص مجوز بهره برداری از فرودگاه سراوان، برقراری پروازهای برنامه ای از این فرودگاه، احداث ترمینال جدید فرودگاه زاهدان و اخذ مجوز مرز هوایی فرودگاه زابل بحث و تبادل نظر شد.

لزوم اعمال کيفيت حداکثري و استاندارد در اجراي پروژه توسعه ترمينال پروازهاي داخلي مشهد

در جلسه کنترل پروژه و بازديد ميداني از طرح هاي در حال انجام فرودگاه مشهد که با حضور اعضاي هيات مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در فرودگاه مشهد برگزار شد، حسین اسفندیاری عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی و مصطفی صفایی معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در حضور مدیرکل فرودگاه های استان و پیمانکار پروژه و مشاور کارفرما به تبیین راهکارها و مرور فرآیند تخصیص بودجه و اعتبار لازم در جهت به ثمر رسیدن هر چه سریعتر این طرح بزرگ پرداختند و خواستار سرعت عمل و همچنین لحاظ کردن نهایت کیفیت و استاندارد در مراحل اجرای پروژه شدند.

پيام مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها به‌مناسب روز جهاني مراقبت پرواز؛

نقش بي‌بديل کنترلرها در ايجاد فضاي ايمن و امن هوايي کشور

سرپرست سازمان هواپيمايي کشوري و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در پيامي ضمن  تبریک 20 اکتبر روز جهاني کنترلرهاي ترافيک هوايي، کنترل و هدایت هواپیما را یکی از وظایف خطیر در مجموعه‌ صنعت هوایی عنوان کرد که هدف آن ایجاد بستری مناسب برای حرکت روان ترافیک هوایی و همچنین ارائه اطلاعات ضروری جهت حفظ ایمنی پروازها و کمک به سهولت پرواز است.

 

کنترل ترافيک هوايي جلوه گاهي از سطح هوانوردي يک کشور

عضو هيات مديره و راهبر عمليات هوانوردي در پيامي به مناسبت روز ۲۰ اکتبر گفت: ارائه سرويسهاي کنترل ترافيک هوايي به عنوان بخش کليدي مديريت ترافيک هوايي، جلوه گاهي است که سطح هوانوردي يک کشور را در ديد مشتريان اين خدمات يعني شرکتهاي هواپيمايي، به تصوير مي کشد.

پيام عضو هيات مديره و راهبر فرودگاه بين المللي مهرآباد به مناسبت روز جهاني مراقبت پرواز

عضو هيات مديره و راهبر فرودگاه بين المللي مهرآباد در پيامي به مناسبت 20 اکتبر گفت: روز جهاني کنترلرهاي ترافيک هوايي فرصتي است تا قدردان زحمات تک تک شما همکاران عزيز و سخت کوش مجموعه متخصص، کاردان، متعهد و متبحر کنترل ترافيک هوايي، پر آمد و شدترين، حساس ترين و به عبارتي قلب تپنده فرودگاههاي ايران اسلامي، فرودگاه بين المللي مهرآباد باشيم.

پيام تبريک معاون عمليات هوانوردي به مناسبت روز جهاني کنترلر ترافيک هوايي

معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در پيامي ضمن تبريک روز جهاني کنترلرهاي ترافيک هوايي، اين روز را يادآور پاسداشت خدمات ارزنده کساني ياد کرد ‌که فضايي ايمن را در عرصه هوانوردي فراهم آورده‌اند.

کنترلرهاي ترافيک هوايي؛ حافظان هميشه بيدار ايمني و صلابت بخش فضاي کشور

مديرکل کنترل ترافيک هوايي در پيامي به‌مناسبت روز جهاني مراقبت پرواز از کنترلرهاي ترافيک هوايي، به عنوان عوامل برقراري ايمني، نظم و بهره‌وري در صنعت حمل‌ونقل هوايي ياد کرد.

بهره برداري از يک مسير مستقيم هوايي در ماه نوامبر

مديرکل ترافيک هوايي از بهره برداري يک مسير مستقيم از بيرجند به مرز هوايي ترکمانباشي با توجه به‌ بسته شدن فضاي افغانستان در ماه نوامبر خبر داد و گفت: در حال حاضر با برنامه ريزي و استفاده از نيروي انساني موجود در شيفت هاي مضاعف به صورت ايمن مي توان به ۱۸۰۰ پرواز در آسمان ايران خدمات ترافيک هوايي ارائه داد.

عامل ذيحساب جديد فرودگاه شهداي ياسوج معرفي شد

معاون توسعه مديريت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، محسن آرامش را بعنوان عامل ذيحساب فرودگاه شهداي ياسوج منصوب کرد.

فرمانده جديد يگان حفاظت هواپيمايي فرودگاه سردار جنگل رشت منصوب شد

با ابلاغ فرمانده حفاظت هواپيمايي فرودگاههاي کشور، سرهنگ مهدي صفاتي بعنوان فرمانده جديد حفاظت هواپيمايي فرودگاه سردار جنگل رشت منصوب و از خدمات سرهنگ پاسدار مجيد بابازاده که اخيرا به سمت جانشين سپاه حفاظت انصارالمهدي منصوب شده است، قدرداني شد.

فرمانده جديد پليس فرودگاه اهواز معرفي شد

سرهنگ غفار خداپناه به عنوان فرمانده پليس فرودگاه هاي استان خوزستان منصوب شد.

مسئول پيگيري امور بازنشستگان شرکت فرودگاه ها منصوب شد

معاون توسعه مديريت و منابع، منوچهر سپاسي را به عنوان مسئول پيگيري امور بازنشستگان شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران منصوب کرد.

برقراري چهارمين مسير بين المللي فرودگاه تبريز

رامین آذری گفت: پرواز تبریز - آنکارا از ۹ آبان ماه سال جاری توسط شرکت هواپیمایی ترکیش آغاز خواهد شد و طبق برنامه اعلام شده روزهای یکشنبه هر هفته ساعت ۱۵:۰۵ وارد فرودگاه تبریز خواهد شد و در ساعت ۱۶ تبریز را به سمت آنکارا ترک خواهد کرد.

راه اندازي مجدد پروازهاي فرودگاه آغاجاري

مدير کل فرودگاه هاي استان خوزستان از آغاز مجدد پروازهاي فرودگاه آغاجاري خبر داد.

فرودگاه شهداي شاهرود امتياز کامل شاخص هاي اختصاصي ارزيابي عملکرد سال 1399 را کسب کرد

بر اساس ارزيابي عملکرد دستگاه هاي اجرايي استان سمنان در سال 99، فرودگاه شهداي شاهرود موفق به کسب امتياز کامل شد.

افزايش ايمني با تکميل سريع سيستم چراغ‌هاي RTIL باند 11 چپ مهرآباد

پروژه نصب و راه‌اندازي سيستم چراغ‌هاي RTIL باند 11 چپ فرودگاه بين‌المللي مهرآباد زودتر از موعد مقرر به پايان رسيد تا ضريب ايمني نشست و برخاست هواپيماها در اين فرودگاه بين‌المللي افزايش يابد.

مانور عمليات زمستاني فرودگاه اروميه برگزار شد

مانور عمليات زمستاني مطابق با برنامه زمان بندي عمليات زمستاني شرکت فرودگاه ها، با هدف افزايش آمادگي و هماهنگي نيروهاي انساني در زمان بارش ها و به منظور بازديد ميداني و نظارت هاي لازم جهت آمادگي تجهيزات زمستاني فرودگاه برگزار شد.
برگزاري تمرين طرح اضطراي در فرودگاه همدان

تمرين طرح اضطراري با هدف آمادگي عوامل ذيربط در فرودگاه شهداي همدان اجرا شد. در اين مانور که براساس سناریوی حریق در ساختمان پست روشنایی باند طرح ریزی شده بود، هريك از ارگانهای مرتبط نقش تعیین شده خود را در طرح اضطراري به خوبی اجرا كردند.

ثبت رکورد کنترلر دونده روي باند 29 چپ مهرآباد

کنترلر مراقبت پرواز مرکز کنترل فضاي کشور، به مناسب 20 اکتبر، مسافت 20 کيلومتري را روي باند 29 چپ فرودگاه بين‎‌المللي مهرآباد دويد.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری