خبر خبر

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‌‌اي که گذشت؛ هفته سي و سوم
سي و سومين هفته سال جاري (هشتم تا چهاردهم آبان ماه) سپري شد. از مهم‌ترين اخبار اين هفته مي توان به برگزاري هم انديشي مديران فرودگاهي و ستادي اشاره کرد. در اين هم انديشي مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران پذيرش مسئوليت فرودگاه‌هاي نفتي را منوط به اجراي تعهدات وزارت نفت است عنوان کرد و از تحولي بزرگ در سال هاي آينده با اجراي پروژه بومي سازي سامانه کنترل نظارت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران مهم‌ترين اخبار هفته اخير را از نظر مي‌گذرانيد:

پذيرش مسئوليت فرودگاه‌هاي نفتي منوط به اجراي تعهدات وزارت نفت است/ اجراي پروژه بومي سازي سامانه کنترل نظارت، تحولي بزرگ در سال هاي آينده را رقم مي زند

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران خواستار تعيين تکليف واگذاري فرودگاه‌هاي نفتي از سوي وزارت نفت شد و تاکيد کرد: هدف ما از پذيرش مسئوليت فرودگاه هاي نفتي ارتقاي سطح ايمني پروازها و خدمات به مسافران بوده که با توجه با مشکلات عديده در اين فرودگاهها، مي بايست وزارت نفت به صورت جدي اين موضوع را مورد توجه قرار دهد که در غير اين صورت اهداف مورد نظر محقق نخواهد شد.

تاکید اسفندیاری بر ضرورت پایش مستمر پروژه‌ها توسط مديران فرودگاهی

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي در نشست هم‌انديشي مديران ستادي و فرودگاه‌هاي کشور گفت: شرایط کرونا، محدودیت‌های ارتباطی بسیاری را ایجاد کرد که با هم‌فکری مستمر توانستیم شرایط را مدیریت کنیم. نکته مهم این است که مدیران جدای از یکسری وظایف ساختاری‌شان، وظیفه پایش مستمر شرایط را نیز برعهده دارند.

 

رستمی:‌ نظارت بر حسن اجرای برنامه‌ها از وظایف مهم مدیران فرودگاهی است

عضو هیات مدیره شرکت فرودگا‌ه‌ها و ناوبری هوایی ایران سخنان خود در نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و فرودگاهی کشور را با تمرکز به زمان‌بندی برنامه‌ها و پروژه های اجرایی آغاز کرد و گفت: دقت به زمان‌بندی برنامه‌هایی که برنامه‌ريزي توسعه‌ای آنها با افزایش قیمت مصالح در سال‌های اخیر انجام می‌شوند، و همچنین توجه به اجرای درست برنامه‌ای که از ابتدای سال تدوین شده است، ضروری است.

 

رویکرد شرکت فرودگاهها استفاده از توان شرکت های داخلی است

عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی با توجه به تحریم های ظالمانه بر کشور عزیزمان در چندین سال گذشته به ویژه صنعت هوانوردی کشور گفت: رویکرد شرکت فرودگاهها استفاده حداکثری از توان داخلی است و ما به طور دائم در حال رصد شرکت های دانش بنیان هستیم تا با استفاده از توان آنها بتوانیم تجهیزات خود را در بخش های مختلف هوانوردی و فرودگاهی تامین کنیم.

 

بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه بین‌المللی مهرآباد نمادی از یک کار بزرگ تیمی است
عضو هيات مديره و راهبر فرودگاه بین‌المللی مهرآباد ضمن تبریک هفته پدافند غیر عامل به روند اجرای پروژه بهسازی باند 29 چپ این فرودگاه و موانع پیش رو از جمله کمبود شدید منابع پرداخت گفت: بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه بین‌المللی مهرآباد نمادی از یک کار بزرگ تیمی است

به دنبال جذب و استخدام 350 نفر نیروی انسانی هستیم

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از تنظیم سند جامعه نیروی انسانی و پیگیری برای دریافت مجوز جذب و استخدام 350 نفر نیروی انسانی در بخش های مختلف فرودگاهی و ستادی خبر داد.

اجرای فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی از اول آذر ماه

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و امور اقتصادی از انجام فاز دوم بودجه ریزی عملیاتی در ده فرودگاه کشور از یکم آذرماه خبر داد.

نیکبخت:‌خروجی استاندارد محتویات موردنیاز صدور "نوتام" با رونمایی از یک اپلیکیشن

معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست هم‌انديشي مديران ستادي و فرودگاه‌هاي کشور اظهار داشت: بر اساس الزامات سازمان هواپيمايی جهانی (ICAO)، اطلاع‌رسانی از نظر بازدید و ارزيابي سطوح پروازی شامل باند، تاکسی‌وی و... و همچنین نحوه اعلام اطلاعیه هوانوردي برف (SNOWTAM) با شرایطی که در گذشته بوده است، متفاوت و تغییر یافته است.

صفایی: ۱۵ پروژه فرودگاهی تا پایان سال به اتمام می‌رسند

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها در نشست هم‌انديشي مديران ستادي و فرودگاه‌هاي کشور گفت: در سال گذشته به‌رغم وجود کرونا، پروژه‌های مهمی را به انجام رساندیم که سال ۹۹ پروژه‌هایی با هزینه‌کردی بالغ‌بر ۲۲ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و این دستاورد مهمی برای شرکت فرودگاه‌ها است.

 

مشاور پزشکي-بهداشتي مديرعامل و راهبر مرکز سلامت روان شرکت فرودگاه‌ها:

هم‌افزايي سلامت جسم و روح کارکنان، با ايجاد مرکز سلامت روان و ارتباط با شرکت‌هاي دانش‌بنيان

مشاور پزشکي-بهداشتي مديرعامل و راهبر مرکز سلامت روان شرکت فرودگاه‌ها در نشست هم‌انديشي مديران ستادي و فرودگاه‌هاي کشور اظهار داشت: افزايش آمار واکسيناسيون در کشور، منجر به کاهش مرگ‌وميرها شده است اما همچنان رعايت فاصله‌گذاري‌هاي اجتماعي بستگي به ميزان شيوع ويروس دارد.

 

مديرکل دفتر مقررات فردگاهي و پدافند غيرعامل تشريح کرد؛

از واکسيناسيون کارکنان تا پيشگيري، آمادگي مقابله و بازسازي باز تواني با حملات زيرساختي، سايبري، زيستي‌، تروريستي و تجهيزاتي فرودگاه‌ها

مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي و پدافند غيرعامل درباره وظايف اين اداره کل اظهار داشت: کوچکترين اتفاق در حوزه فرودگاهي انعکاسي بين المللي دارد؛ و ايمني فرودگاه ‌ها از مهم‌ترين مسائل آن‌هاست اما بعد از ايمني، رضايتمندي مطلوب مسافران مهم ترين مساله ما است که خدمات بايد  مطلوب و مستمر باشد.

 

عدم تمديد هشدار ريسک پذير بودن فضاي آسمان ايران توسط آژانس ايمني هوانوردي اتحاديه اروپا

سرپرست سازمان هواپيمايي کشوري از عدم تمديد هشدار ريسک پذير بودن فضاي آسمان ايران توسط آژانس ايمني هوانوردي اتحاديه اروپا خبر داد.

 

محمد محمدي‌بخش رئيس سازمان هواپيمايي کشوري شد

کاپيتان محمد محمدي‌بخش با تصویب هیات وزیران، محمد محمدی‌بخش به سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری منصوب شد.

 

پيام تبريک مديرعامل شرکت فرودگاهها به رئيس سازمان هواپيمايي کشوري

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در پيامي، انتصاب کاپيتان محمدي بخش به رياست سازمان هواپيمايي کشوري را تبريک گفت.

 

پيام تبريک مديرعامل شرکت فرودگاه ها به مناسبت هفته پدافند غيرعامل

سياوش اميرمکري مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در پيامي هفته پدافند غيرعامل را تبريک گفت.

 

تشريح آخرين جزئيات بهسازي باند ۲۹ چپ‌ مهرآباد/هدايت دقيق آب‌هاي روان باند در دستور کار

عضو هيات مديره شرکت فرودگاه‌‌ها و ناوبري هوايي ايران گفت: ايجاد لايه اساس نفوذپذير به منظور هدايت دقيق آب‌هاي روي باند 29 چپ به سمت کانال زهکش، اقدامي است که براي نخستين بار در حوزه راهسازي و صنعت فرودگاهي، در فرودگاه بين‌المللي مهرآباد انجام شد.

 

 فرودگاه هاي کشور آماده عمليات زمستاني مي شوند

نشست کميته عمليات زمستاني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با حضور مسئولان عمليات زمستاني در فرودگاههاي کشور به صورت وبينار برگزار شد.

 

افزايش ضريب تاب آوري، امنيتي، پايداري ملي و استمرار ارائه سرويس و خدمات در گروي رعايت اصول پدافند

مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل، گفت: رعايت اصول پدافند منجر به افزايش ضريب تاب آوري، امنيتي، کاهش خسارت، پايداري ملي و استمرار ارائه سرويس و خدمات مي شود و اين مهم جز همدلي، همکاري، همفکري در ذيل منويات رهبر معظم انقلاب  اسلامي به دست نمي آيد.

 

تشريح دستاوردهاي ايران در اجلاس جهاني Improvement NOTAM

وبينار بين المللي Improvement NOTAM ، با حضور بيش از ۲۰۰ نماينده از کشورهاي مختلف عضو دفاتر منطقه اي ايکائو با موضوع بررسي وضعيت نوتام هاي قديمي (Old NOTAM) و بهبود وضعيت نوتام هاي دائمي (PERM NOTAM) و محوريت دفتر مرکزي ايکائو 28 اکتبر برگزار شد.

 

بهره برداري از بزرگتري سايت خورشيدي تامين آب گرم فرودگاهي کشور در اصفهان

مديرکل فرودگاههاي استان اصفهان از بهره برداري بزرگترين سايت آبگرمکن خورشيدي فرودگاهي کشور در اين استان در راستاي اجراي نظام مديريت سبز خبر داد.

 

برقراري پرواز کويت از فرودگاه بين المللي شيراز

مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از برقراري مجدد پرواز ايران اير در مسير کويت- شيراز- کويت خبر داد.

 

سه دستگاه کمک بازرسي " X- RAY " به فرودگاه هاي استان مازندران تحويل شد

با تلاش و پيگيري اداره مهندسي الکترونيک فرودگاههاي مازندران، سه دستگاه کمک بازرسي X- RAY جهت استفاده در فرودگاههاي ساري، نوشهر و رامسر تامين و تحويل اين فرودگاه ها شد.

 

پيگيري جدي جابجايي هواناجا و ساماندهي اراضي در فرودگاه زاهدان

استاندار سيستان و بلوچستان بر رفع موانع استقرار يگان هاي هوايي در اسرع وقت با همکاري کليه يگان هاي نظامي، انتظامي و اداره کل فرودگاههاي استان تاکيد کرد.

 

طول باند 13 فرودگاه ياسوج 414 متر افزايش يافت /پايان عمليات رنگ آميزي باند 13

مدير فرودگاه ياسوج گفت: با اتمام عمليات رنگ آميزي، 414 متر به طول قابل استفاده باند 13 اين فرودگاه افزوده شد.

 

برقراري دو مسير پروازي خارجي در فرودگاه اهواز

مدير کل فرودگاه هاي استان خوزستان از برقراري دو مسير پروازي خارجي در فرودگاه اهواز خبر داد.

 

فرودگاه زاهدان در آستانه بهره برداري کامل از باند 35R/17L

مديرکل فرودگاه هاي سيستان و بلوچستان از بهره برداري کامل از باند 35R/17L فرودگاه زاهدان در آذر ماه خبر داد.

 

رشد 100 درصدي اعزام و پذيرش مسافر از فرودگاه لارستان

مديرکل فرودگاه لارستان از رشد 100 درصدي اعزام و پذيرش مسافر و رشد 21 درصدي نشست و برخاست در شش ماه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال 99 خبر داد.

 

رشد ۷۵ درصدي پروازهاي فرودگاه شهداي خرم آباد

مدير فرودگاه شهداي خرم آباد گفت: در شش ماهه اول سال جاري عليرغم کاهش پروازها، تعداد ۴۸۲ سورتي نشست و برخاست پرواز در اين فرودگاه انجام گرفته که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۷۶ سورتي بوده، رشد ۷۵ درصدي پروازها را نشان مي دهد.

 

افزايش شاخص هاي آماري فرودگاه اروميه و خوي در نيمه اول امسال

مديرکل فرودگاه هاي آذربايجان غربي از افزايش پرواز، مسافر و بار فرودگاه اروميه در نيمه اول امسال در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته و افزايش 100 در صدي پروازهاي خارجي فرودگاه اروميه و افزايش 100 درصدي شاخص هاي آماري فرودگاه شهداي خوي خبر داد.

 

افزايش 43 درصدي مسافر و 48 درصدي پرواز در فرودگاه هاي استان مازندران

در نيمه اول سال جاري تعداد 15473 مسافر در قالب 2566 پرواز از فرودگاههاي مازندران سفر کرده اند.

 

افزايش 100 درصدي پرواز در فرودگاه بجنورد در نيمه نخست سال

مدير فرودگاه شهداي بجنورد از رشد تمامي شاخص هاي آماري در شش ماهه نخست سال 1400 نسبت به مدت مشابه در سال 1399 و کسب رتبه بيست و پنج در ميان فرودگاه هاي تحت پوشش شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران خبر داد.

 

اجراي همزمان رزمايش مرزباني زيستي در فرودگاه کرمان و فرودگاه رفسنجان

همزمان با هفته پدافند غيرعامل رزمايش مرزباني زيستي در فرودگاه آيت الله هاشمي رفسنجاني کرمان و فرودگاه رفسنجان به طور همزمان با حضور مسئولين کشوري، استاني، فرودگاهي و نمايندگان ارگان‌هاي مربوطه برگزار شد.

 

برگزاري تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه شهداي پارس آبادمغان

تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه شهداي پارس آبادمغان با هدف ارزيابي مقدماتي و آمادگي لازم در مقابله با سوانح هوايي فرودگاهي برگزار شد.

 

رشد 59 درصدي پرواز در فرودگاه گرگان در شش ماه نخست سال

آمار پرواز و جابه‌جايي مسافر فرودگاه شهداي گرگان در ۶ ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش يافته است.

افزايش پرواز، بار و مسافر در فرودگاه بين المللي يزد

مديرکل فرودگاه هاي يزد از افزايش پرواز، بار و مسافر طي ۶ ماهه نخست امسال در اين فرودگاه خبر داد.

فرودگاه تبريز در ميزان پرواز و مسافر طي شش ماه نخست سال جاري، هفتم شد

تعداد پرواز و اعزام و پذيرش مسافر فرودگاه بين المللي شهيد مدني تبريز در ۶ ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتيب افزايش 33 و 11 درصدي داشته است.

 

اعزام و پذيرش قريب به 190 هزار مسافر در فرودگاه شهداي زاهدان طي 6 ماهه نخست سال

مديرکل فرودگاه‌هاي استان سيستان و بلوچستان از اعزام و پذيرش ۱۸۹ هزار و ۱۰۷ مسافر از فرودگاه بين المللي زاهدان در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

افزايش 49 درصدي پروازهاي فرودگاه شيراز طي شش ماهه نخست سال جاري

مديرکل فرودگاه‌هاي استان فارس از اعزام و پذيرش ۹۲۵ هزار و ۴۵۶ مسافر از فرودگاه بين المللي شيراز در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

بازديد معاون بهداشت و درمان سازمان پدافند غيرعامل کشور از فرودگاه مشهد

معاون بهداشت و درمان سازمان پدافند غيرعامل کشور با هدف بررسي اقدامات پيشگيرانه فرودگاه مشهد در مقابله با شيوع ويروس کرونا از اين فرودگاه بازديد بعمل آورد.

 

بسيج و مسئوليت اجتماعي در زلزله اخير انديکا

بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران براي کمک به زلزله زدگان شهرستان انديکا اقدام به اعلام شماره حساب براي دريافت کمک هاي کارکنان اين شرکت کرد.

 

برگزاري تمرين طرح اضطراري در فرودگاه اروميه

تمرين طرح اضطراري با هدف آمادگي هرچه بيشتر ارگانها و چگونگي مديريت بحران در زمان وقوع حادثه در فرودگاه شهيد باکري اروميه اجرا شد.

 

فرمانده جديد يگان حفاظت هواپيمايي فرودگاه شهداي خرم آباد معرفي شد

با ابلاغ فرمانده حفاظت هواپيمايي فرودگاه هاي کشور، سرهنگ دوم پاسدار صدرالدين محموديان بعنوان فرمانده جديد يگان حفاظت هواپيمايي فرودگاه شهداي خرم آباد منصوب و از خدمات سرهنگ پاسدارعلي چنگايي تجليل شد.

 

اتمام اجراي عمليات آسفالت پروژه طرح توسعه باند و بهسازي سطوح پروازي فرودگاه شهداي خرم آباد

مدير فرودگاه شهداي خرم آباد از اتمام اجراي عمليات آسفالت پروژه طرح توسعه باند و بهسازي سطوح پروازي اين فرودگاه خبر داد.

آغاز پروازهاي شرکت هواپيمايي پگاسوس در مسير تبريز- استانبول

مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي گفت: شرکت هواپيمايي پگاسوس از ۱۷ آبان ماه سال جاري(هشتم نوامبر) پروازهاي خود از فرودگاه سابيها در استانبول را به مقصد تبريز آغاز خواهد کرد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری