خبر خبر

بازديد بازرس ويژه وزير راه و شهرسازي از تجهيزات زمستاني فرودگاه بين‌المللي امام خميني(ره)
برنامه بازديد از تجهيزات و امکانات تهيه شده جهت انجام عمليات زمستاني توسط کارشناسان سازمان هواپيمايي کشوري، رئيس هيئت‌مديره و مديرعامل، اعضا هيات‌مديره، همچنين بازرس وزير راه و شهرسازي به منظور حصول اطمينان از آمادگي تجهيزات مربوطه انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی علیرضا مجذوبی عضو هیئت‌مدیره و معاون بهره‌برداری فرودگاهی گفت: در راستای حفظ آمادگی و هماهنگی جهت انجام عملیات زمستانی در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره)، ویرایش نهم  دستورالعمل عملیات زمستانی پس از برگزاری جلسات با کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری، و بر اساس part ADR  و  Circular ۳۵۵ ایکائو مورد بررسی قرار گرفت و پس از  تصویب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی، جهت تایید به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شد.

مجذوبی ادامه داد: جلسه تیم ایمنی باند( RST) با موضوع عملیات زمستانی و نحوه برداشت داده های سطوح پروازی در شرایط برف، بر اساس شیوه نامه GRF، برگزار شد و برابر تصمیمات متخذه در جلسه مذکور، آموزش تعداد ۳۰ نفر از پرسنل و مدیران واحدهای عملیاتی جهت برداشت داده های سطوح پروازی در شرایط برف و باران، برگزار شد.

عضو هیئت مدیره شهر فرودگاهی توضیح داد: برنامه بازدید از تجهیزات و امکانات تهیه شده جهت انجام عملیات زمستانی توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، اعضا هیات‌مدیره، همچنین بازرس ویژه مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در بازه های زمانی متفاوت جهت حصول اطمینان از آمادگی تجهیزات مربوطه انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: تجهیزات موجود جهت عملیات برف روبی در ایرساید، عبارتند از ۱۳ دستگاه برف روب با تیغه ۶متری، ۳ دستگاه برف خور، ۲ دستگاه لودر، ۳ دستگاه اوره پاش جامد، یک دستگاه تانکر اوره پاش مایع، ۳ دستگاه نیسان و ۳ دستگاه بابکت به همراه ۲۵۰ تن اوره و ۶۰ تن نمک‌ می باشد و تعدادی تجهیزات برف روبی نیز به عنوان تجهیزات آماده و جایگزین نیز مهیا شده است. در بخش لندساید نیز تجهیزاتی از قبیل لودر  یک دستگاه، گریدر یک دستگاه،   کامیون نمک پاش با تیغه برف روب ۲ دستگاه، کامیون کمپرسی باتیغه برف روب ۲ دستگاه، نیسان تیغه دار ۳دستگاه، بابکت ۲دستگاه، نمک ۹۰۰ تن، جرثقیل یک دستگاه و سایر تجهیزات مورد نیاز، تدارک دیده شده و جلساتی نیز با اداره کل راهداری استان تهران جهت ایجاد هماهنگی در برف روبی مسیرهای منتهی به فرودگاه برگزار شده است.

وی در پایان گفت: مانور عملیات برف روبی ایرساید نیز با حضور کلیه حوزه‌ها، واحدها، ارگان‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و هندلینگ برگزار شد. همچنین به منظور سنجش آمادگی تجهیزات و دستگاه‌های ضدیخ پاش و یخ‌زدایی هواپیما از سوی شرکت‌های هندلینگ، بخشی از مانور عملیات زمستانی به این مهم اختصاص یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری