خبر خبر

مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها در جلسه شوراي عالي ايمني مطرح کرد:
تهيه و اجراي دستورالعمل‌هاي نهايي معاونت‌هاي هوانوردي و فرودگاهي در تدوين نظام‌نامه ايمني
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بيستمين جلسه شوراي عالي ايمني بر تهيه و اجراي دستورالعمل‌هاي نهايي معاونت‌هاي هوانوردي و فرودگاهي در تدوين نظام‌نامه ايمني تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ بیستمین جلسه شورای عالی ایمنی با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، راهبر حوزه معاونت عملیات هوانوردی، راهبر عملیات فرودگاهی، معاونت عملیات هوانوردی، معاونت عملیات فرودگاهی، مدیر ایمنی و اعضای شورای ایمنی و دیگر مدعوین برگزار شد.

حبیب داودی دانا مدیر ایمنی در ابتدای این جلسه، توضیحات جامعی در خصوص نظام‌نامه سیستم مدیریت ایمنی ارائه داد.

وی اظهار داشت: این نظام‌نامه براساس فرآیندها و فعالیت‌های جاری سیستم مدیریت ایمنی در دو حوزه خدمات فرودگاهی و خدمات ناوبری هوایی تدوین شده است و با توسعه سیستم مدیریت ایمنی بر اساس برنامه‌‌های اعلامی، مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

داودی‌دانا همچنین افزود: این نظام‌نامه ملاک اصلی ممیزی سیستم مدیریت ایمنی توسط سازمان هواپیمایی کشوری خواهد بود.

در ادامه اعضای شورا ضمن تبادل نظر در خصوص نحوه تعامل و ارتباط موضوعات مرتبط با ایمنی مرکز وارسی پروازی در این نظام‌نامه، بر تدوین نظامنامه ای مستقل برای آن مرکز به‌علت تعدد و متفاوت بودن نوع فعالیت‌های آن تاکید و مقرر شد، نظارت و پایش عملکرد ایمنی آن مرکز توسط دفتر ایمنی صورت پذیرد.

در ادامه توضیحات مفصلی در خصوص وظایف و پاسخ‌گویی‌های افراد کلیدی ایمنی شرکت و متون مربوط به این بخش در نظام‌نامه، توسط یکی از کارشناسان دفتر ایمنی ارائه شد.

بر این اساس، هفت شیوه‌نامه توسط دفتر ایمنی شرکت تدوین و منتشر شده که به‌عنوان ضمائم اصلی و اسناد مرتبط با  این سند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در پایان این جلسه نیز موضوع GRF و محدودیت‌های زمانی برای پیاده‌سازی آن در فرودگاه‌های کشور توسط مدیر ایمنی شرکت مطرح شد که سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران پس از بحث و تبادل نظر اعضا مقرر کرد؛ دو معاونت عملیات هوانوردی و فرودگاهی به‌طور مشترک ضوابط و دستورالعمل‌های مربوطه را تهیه و نهایی نمایند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری