خبر خبر

برگزاري تمرين محدود طرح اضطراري فرودگاه شيراز
بر اساس سناريو تدوين شده در دفتر ايمني، مقررات فرودگاهي و مديريت بحران فرودگاه بين المللي شيراز، تمرين محدود طرح اضطراري به منظور حفظ و ارتقاء آمادگي در شرايط اضطراي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فرودگاه هاي استان فارس؛ غلامرضا کريم آقائي مديرکل فرودگاه‌ شیراز با اشاره به انجام تمرين محدود طرح اضطراري گفت: محوريت اين تمرين بر اساس فرماندهي، هماهنگي و ارتباطات بوده و هدف از برگزاري آن ارزيابي توانايي ها و تمرين وظايف ارگان‌هاي ذي ربط، آمادگي و مديريت بحران، آشنايي مديريت و کارکنان فرودگاه با ساير ارگان‌هاي درگير در شرايط اضطراري، فراهم کردن تجهيزات، رفع نواقص احتمالي و افزايش توان عملياتي در هنگام بروز سوانح و حوادث است.
کريم آقائي افزود: بر اساس سناريو؛ پرواز شرکت هواپيمايي آلفا از مبدا تهران در ۳۰ مايلي فرودگاه با ۴۰ مسافر دچار نقص فني در سيستم چرخ اصلي مي شود اما اعلام وضعيت اضطراري نمي کند. برج کنترل ترافيک هوايي به ايستگاه هاي آتش نشاني و نجات اعلام آماده باش در محل نموده و اطلاع رساني لازم بر اساس نمودار را نيز انجام مي دهد تا در صورت لزوم، امدادرساني به موقع انجام شود. در ادامه هواپيما بروي باند ۲۹L فرود مي آيد اما قبل از توقف کامل چرخ اصلي سمت راست جمع شده و هواپيما متوقف و زمينگير و باند مسدود مي شود که پس از اطلاع رساني به ارگان هاي مرتبط و بررسي‌هاي فني، مسافر و بار هواپيما تخليه و پس از اخذ مجوز از سازمان هواپيمايي کشوري، بر اساس تفاهم نامه هاي موجود عمليات جابجايي هواپيما صورت مي پذيرد. 
غلامرضا کريم آقائي در جلسه بررسي مانور، عملکرد ارگانها و واحدهاي فرودگاهي را مثبت ارزيابي کرد و گفت: اطلاع‌رساني و حضور به موقع نيروهاي عملياتي و نجات در جريان تمرين نشان از  آمادگي و هماهنگي کامل فرودگاه با ديگر ارگان ها است.
گفتني است؛ تمرين محدود طرح اضطراري با فرماندهي مديرکل فرودگاه هاي استان فارس، مشارکت هواپيمايي آسمان و پايگاه هاي هوايي شهيد دوران و حضرت امام خميني(ره) انجام گرفت.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری