خبر خبر

تاکيد استاندار خراسان جنوبي بر نقش فرودگاه در توسعه استان/تکميل طرح توسعه و ساختمان پاويون فرودگاه بيرجند در نيمه نخست 1400
استاندار خراسان جنوبي با اشاره به تکميل ساختمان پاويون و طرح توسعه‌ ترمينال فرودگاه بيرجند در نيمه اول سال آينده، برنقش فرودگاه بيرجند در توسعه استان تاکيد کرد و گفت: شرکت هاي هواپيمايي که پروازهاي بيشتري داشته باشند، از خدمات بهتري در استان برخوردار خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی؛ استاندار خراسان جنوبی با هدف اطلاع از شرایط موجود و بررسی راهکارهای تسریع در روند تکمیل پروژه های در دست اقدام فرودگاه بیرجند از برج مراقبت، پاویون و طرح توسعه ترمینال داخلی این فرودگاه بازدید کرد.

در این بازدید سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان جنوبی و مدیرکل فرودگاه های استان، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی را همراهی می کردند.

جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی در بازدید از ساختمان پاویون فرودگاه بیرجند، ضمن بررسی مشکلات ساختمان یاد شده و اشاره به اهمیت جایگاه پاویون در استقبال از سفرا و سران کشورهای همسایه و همجوار با دریای خزر، بر بروز بودن فضای پاویون تاکید کرد و اظهار داشت: با تأمین و تزریق اعتبار لازم طی دو مرحله، پاویون را کامل می کنیم.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه از پروژه توسعه و بهسازی ترمینال فرودگاه بیرجند بازدید کرد.

عظیم طهماسبی مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی در این بازدید ضمن ارائه روند پیشرفت پروژه یاد شده گفت: طرح توسعه‌ ترمینال فرودگاه بیرجند با ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی، در حال انجام است، پیمانکاران مشغول کارند و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، این پروژه تا خرداد سال آینده کامل خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی سپس در جلسه بررسی مسایل و مشکلات فرودگاه شهید کاوه بیرجند و راهکارهای افزایش پروازها حضور یافت.

مدیرکل فرودگاه بیرجند در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از پروژه های صورت گرفته طی سال های اخیر در خصوص مشکلات پیش روی این فرودگاه، ضمن ارائه راهکارهای لازم، از اعلام آمادگی برای افزایش و پذیرش پروازها خبر داد.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این نشست با اشاره به اینکه بخشی از برنامه‌های توسعه‌ای استان استفاده از ظرفیت فرودگاه است گفت: یکی از شاخص های مدنظر شرکت های هواپیمایی، استقبال مردم و میزان مسافر است که به این لحاظ ما در استان مشکلی نداریم و پروازها همواره متقاضی و مسافر لازم را دارند و با توجه به سابقه فرودگاه شهید کاوه بیرجند، حجم و تعداد پروازها در شأن مردم استان نیست.

قناعت از رایزنی های صورت گرفته توسط استانداری و اداره کل فرودگاه های استان برای افزایش پروازها گفت و اظهار داشت: از شرکت هواپیمایی ایران ایر انتظار داریم که دو فرودگاه استان را ویژه ببیند و در ارائه خدمات بر دیگر شرکت ها پیشی بگیرد.

وی فرودگاه را از عوامل و زیرساخت های توسعه برشمرد و گفت: فرودگاه، تعداد پروازها و شرکت های هواپیمایی طرف قرارداد از مؤلفه های اصلی و تأثیر گذار در توسعه هستند.

قناعت ادامه داد: از مهمترین سؤالات سرمایه گذاران وجود فرودگاه، فاصله آن با مرکز استان، تعداد پروازها و شرکت های طرف قرارداد است که در تصمیم نهایی آنها برای حضور و سرمایه گذاری بسیار تأثیر دارد.

استاندار خراسان جنوبی تأکیدکرد: فرودگاه، پیشانی و نشان دهنده امکانات استان است بنابراین هرچه عظیم تر و با تعداد پرواز بیشتر باشد به نفع ماست و نگاه به فرودگاه در این دوره ویژه است و تغییرات جدی در این حوزه را در برنامه داریم.

وی ادامه داد: برای تکمیل طرح توسعه ترمینال هم پیگیری ها و رایزنی های لازم صورت خواهد گرفت تا در آینده نزدیک، شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم و در پروژه طرح توسعه ترمینال، کیفیت کار و وسعت فضای موجود مورد تأکید قرار دارد.

استاندار خراسان جنوبی، موضوع اصلی در بحث فرودگاه را افزایش تعداد پروازها عنوان کرد و اظهار داشت: شرکتهایی که پروازهای بیشتری داشته باشند، از خدمات بهتری در استان برخوردار خواهند شد.

قناعت تأکید کرد: موضوع اصلی در بحث پروازها، استقرار شبانه هواپیما در استان است که این موضوع را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی به ظرفیت فرودگاه طبس اشاره و تصریح کرد: این فرودگاه برای تأمین روشنایی، اصلاح برج مراقبت و افزایش تعداد پروازها، نگاه ویژه ای را می طلبد.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: رفع برخی از مشکلات مجموعه فرودگاه شهید کاوه بیرجند، برپایی جلسات کارشناسی را می طلبد که باید در اولین فرصت برگزار شوند.

وی بیان کرد: ساختمان پاویون و طرح توسعه‌ ترمینال فرودگاه بیرجند نیمه اول سال آینده تکمیل می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی فرودگاه را از موضوعات حیاتی استان برشمرد و تصریح کرد: ما به فرودگاه، فقط به عنوان یک مجموعه رفاهی و خدمات‌ده نگاه نمی‌کنیم و نقش آن را در مسیر توسعه استان بسیار با اهمیت می‌دانیم.

وی در پایان این نشست گفت: با تأمین اعتبارات مورد نیاز از محل های مختلف، در نیمه نخست سال آینده یک فرودگاه کامل از نظر زیرساخت‌ها را در بیرجند شاهد خواهیم بود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری