خبر خبر

استفاده از توليدات داخل در صنعت هوانوردي براساس قوانين ايکائو است
عضو هيات مديره و راهبر عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه‌ها گفت: استفاده از توليدات داخل در صنعت هوانوردي، مستلزم رعايت مولفه هاي امنيتي انکس 17 ايکائو است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران محمد امیرانی گفت: برای استفاده از ایکس ری دو مولفه باید مد نظر قرار گیرد ابتدا میزان تشعشات ساطع شده و دیگر مباحث امنیتی است چنانچه ایکس ری‌ها استاندارد نباشد تشعشعات آن‌ها حتی برای کاربران خود که پشت گیت‌ها نشسته اند مشکل زا است.

وی خاطرنشان کرد: براساس انکس ۱۷ یکسری مولفه‌های امنیتی وجود دارد که در صورت رعایت چارچوب های امنیتی در تولیدات داخلی، می توان از این تولیدات استفاده کرد. 

استفاده از تولیدات داخل در صنعت هوانوردی براساس قوانین ایکائو باشد

معاون مهندسی تجهیزات ایمنی و هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری نیز با اشاره به استفاده از تولیدات داخل در زمینه تجهیزات فرودگاهی تاکید کرد: شرکت فرودگاه‌ها با شرکت‌های دانش بنیان تفاهم نامه‌هایی در زمینه سیستم‌های DME (فرنکانس سیستم زمینی) سیستم‌های راداری، سوئیچینگ برج مراقبت و همچنین تست اصطکاک بسته است که برخی از این طرح‌ها تا سطح عملیاتی و برخی در حال رفع اشکال پیش رفته اند.

سعید بهزادی افزود: با وجود اینکه صنعت فرودگاهی جز صنایع ‌های تک است، ولی ترجیح می‌دهیم از تولیدات داخل استفاده کنیم. امنیت هوانوردی براساس انکس ۱۷ بوده که دارای داکیومنت‌های متفاوت است ازجمله داکیومنت ۸۹۷۳ و ۹۸۰۸ که ملزومات ایکائو داخل این داکیونتت‌ها مطرح شده است ویژگی‌های دستگاه‌های امنیتی از جمله ایکس ری‌ها براساس قوانین ایکائو مشخص می‌شود.

وی یادآور شد: آخرین بار سال ۹۶ قرار داد خرید دستگاه کمک بازرسی ایکس ری بسته شد در آن زمان دو شرکت دانش بنیان به صورت جدی در این زمینه فعالیت کردند که اگر موارد امنیتی را به طور کامل لحاظ کنند و به سطح مطلوب برسد از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری