خبر خبر

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‌‌اي که گذشت(هفته هفتم)
هفتمين هفته سال جاري (هفدهم تا بيست و سوم ارديبهشت ماه 1401) سپري شد. از مهم‌ترين اخبار اين هفته مي توان به آغاز عمليات وارسي پروازي سامانه هاي ناوبري و کمک ناوبري فرودگاههاي کشور با وارسي پروازي سامانه کمک ناوبري VOR/DME ايستگاه رودشور اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران مهم‌ترين اخبار هفته اخير را از نظر مي‌گذرانيد:

آغاز عمليات وارسي پروازي سامانه هاي ناوبري و کمک ناوبري فرودگاههاي کشور

عمليات وارسي پروازي سامانه هاي ناوبري و کمک ناوبري فرودگاههاي کشور در سال جاري با وارسي پروازي سامانه کمک ناوبري VOR/DME ايستگاه رودشور رسما آغاز شد. این عملیات با هماهنگی میان سازمان هواپیمایی کشوری و ادارات مرتبط در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و عاملیت مرکز وارسی پروازی و خدمات هوایی کلید خورد.

بهسازی باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد یک پروژه استثنایی در کشور است

 سرپرست شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران پس از بازدید از روند اجرای پروژه باند 29 چپ فرودگاه بین المللی مهرآباد. طی نشستی به تبیین راهکارها و مرور فرایندها برای جبران عقب ماندگی از برنامه زمانبندی مصوب و تاخیرات ناشی از شرایط آب و هوایی برای به ثمر رسیدن هرچه سریع تر این پروژه پرداخت.

استفاده از تولیدات داخل در صنعت هوانوردی براساس قوانین ایکائو است

عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها گفت: استفاده از تولیدات داخل در صنعت هوانوردی، مستلزم رعایت مولفه های امنیتی انکس 17 ایکائو است.

زمان بندی منظم و متعهدانه، لازمه اجرا و اتمام پروژه توسعه اپرون فرودگاه مشهد

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از روند اجراي پروژه‌هاي فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد و نشست کنترل پروژه توسعه اپرون اين فرودگاه، به تبيين راهکارها و مرور فرآيندها براي به ثمر رسيدن هر چه سريع‌تر اين پروژه پرداخت.

ایجاد سکتور جدید برای پوشش پروازهای جام جهانی/ به دنبال احیای بورسیه تحصیلی مراقبت پرواز هستیم

مدیرکل کنترل ترافیک هوایی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ با اشاره به پیش بینی افزایش ترافیک هوایی در جنوب کشور به دنبال برگزاری مسابقات جام جهانی قطر، از راه اندازی یک سکتور مجزا برای نظم بخشی، کنترل بهتر و دقیق تر ترافیک هوایی و افزایش ضریب ایمنی پروازهای فرودگاه های لامرد، کیش، عسلویه، لار، لاوان و سیری در این منطقه خبر داد.

افزایش مهارت آتش نشانان مهم ترین اولویت سال جاری است/ استانداردترین تجهیزات را در اختیار داریم

مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن اشاره به مهم ترین برنامه این مجموعه در سال جاری گفت: افزایش مهارت و آموزش نیروها مطابق با استانداردهای جهانی مهم ترین هدف ادارکه کل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در سال جاری است.

مراسم گرامیداشت شهید صفویه در شرکت فرودگاه ها برگزار شد

مراسم گراميداشت ياد و خاطر شهيد ناصرالدين صفويه برگزار و ساختمان اداره کل تدارکات و تامين تجهيزات شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به نام اين شهيد والامقام نام گذاري شد.

ممیزی ANS فرودگاه مشهد آغاز شد

 ممیزی ANS ( خدمات ناوبری هوایی) با حضور ارزیابان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری در حوزه های مراقبت و هواشناسی آغاز شد.

اهداف ویژه ای را در حوزه اقتصادی دنبال می کنیم

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان با بیان اینکه اهداف ویژه ای را در حوزه اقتصادی دنبال می کنیم گفت: با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی به دنبال احداث پارکینگ طبقاتی و هتل در فرودگاه اهواز هستیم.

باند موقت فرودگاه کرمانشاه به بهره برداری می رسد

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه از افتتاح باند موقت این فرودگاه در آینده نزدیک خبرداد و گفت: در حال حاضر استریپ جدید این فرودگاه درحال آماده سازی و رفع موانع است و پیش بینی می شود این پروژه در سال جاری به بهره برداری برسد.

پیشرفت 70 درصدی سیستم روشنایی باند فرودگاه شهدای خوی

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان غربی از پیشرفت 70 درصدی عملیات سیول ورک و ایجاد زیرساخت سیستم روشنایی باند فرودگاه خوی خبرداد.

پرواز ارومیه اربیل برقرار می شود

مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان غربی از برقراری پرواز ارومیه – اربیل در سال جاری خبرداد.

افزایش پروازهای شیراز در مسیر تهران

مدیرکل فرودگاه های استان فارس از برقراری پرواز شرکت هواپیمایی چابهار در مسیر تهران - شیراز - تهران خبرداد.

برقراری پرواز جدید در مسیر تبریز مشهد و نجف

از ابتدای خردادماه سال جاری، شرکت هواپیمایی زاگرس پرواز در مسیر مشهد از فرودگاه تبریز را آغاز می کند. همچنین پروازهای فرودگاه بین المللی تبریز در مسیر نجف اشرف، توسط شرکت هواپیمایی پویا افزایش یافت.

پرواز مستقیم رشت نجف اشرف برقرار شد

مديرکل فرودگاه گيلان از برقراري پرواز مستقيم از مبدا فرودگاه سردار جنگل رشت به عتبات عاليات کشور عراق خبر داد و اظهار کرد: پس از وقفه ناشي از شيوع کرونا از 22 ارديبهشت اين پروازها مجددا برقرار شد.

افزایش پروازهای گرگان در دو مسیر داخلی و خارجی

اداره کل فرودگاه های استان گلستان در راستای سیاست های جدید خود مبنی بر گسترش پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی و افزایش خدمات رسانی شایسته به مسافران اقدام به برقراری پرواز در مسیرهای گرگان – چابهار و گرگان – نجف کرد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری