خبر خبر

زيرساخت هاي لازم در فرودگاه هاي عامل حج براي رفاه زائران فراهم است
معاون وزير و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران گفت: زيرساخت هاي لازم در فرودگاه هاي عامل حج جهت رفاه هرچه بيشتر زائران خانه خدا فراهم شده است.
 
 
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ حمیدرضا سیدی در نشست خبری که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و اصحاب رسانه پیرامون حج تمتع 1401 در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد، با بیان اینکه نقاط قوت و ضعف عملیات اعزام حج سال های اخیر بررسی شده است عنوان کرد: به محض اعلام سازمان حج و زیارت در خصوص عملیات حج سال ۱۴۰۱، جلسات متعددی با ارگان های اجرایی و مسئول این عملیات مهم انجام شد و در همین راستا تلاش می شود تا بهترین اعزام ها را در سال جاری شاهد باشیم.
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه ساعت ۵:۳۰ صبح روز یکشنبه نخستین گروه حجاج از فرودگاه کرمان به عربستان می روند، گفت: صنعت هوانوردی نه تنها نگاه تجاری و درآمدی به حجاج ندارد بلکه زائران خانه خدا را مهمان خود می داند و تا پایان عملیات حج موظف است برای رفاه حال آن ها تلاش کند.
سیدی در پایان گفت: تمامی زیرساخت های لازم در فرودگاه های ویژه حج جهت رفاه هرچه بیشتر زائران خانه خدا فراهم شده است.
 
*هیچ هواپیمای فرسوده ای به عربستان اعزام نمی شود*
رئيس سازمان هواپیمایی کشوری و نماینده تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی در عملیات حج گفت: هیچ هواپیمای فرسوده ای به
عربستان اعزام نخواهد شد.
محمد محمدی بخش در نشست خبری در پاسخ به یکی از خبرنگاران درباره فرسودگی هواپیماهای ویژه حج، اظهار کرد: هیچ هواپیمای فرسوده ای وجود ندارد که عازم عربستان شود. 
وی افزود: هواپیما همواره یا صفر است یا صد. مطمئن باشید هیچ هواپیمایی حتى با ضريب ریسک بسیار پایین نیز نه در ایام حج و نه در هیچ زمان دیگر اجازه پرواز ندارد. نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در عملیات حج تمتع 1401 با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حج گفت: صحبت های ایشان اتمام حجت بود و تمام کارگزاران حج برای انجام هرچه بهتر وظایف خود با یکدیگر همدل و متحد شده اند.
محمدی بخش تصریح کرد: در دو ماه اخير مقدمات اعزام زائران خانه خدا فراهم شده و تمام ارکان صنعت هوانوردی با برگزاری جلسات و برنامه ریزی های متعدد برای برگزاری هرچه باشکوه تر عمليات حج آماده شده اند. 
وی با اشاره به برگزاری نشست های هماهنگی در کشور عربستان گفت: با عنایت به اینکه ما نماینده ای در کشور عربستان نداشتيم، بدون شک کار دشواری برای تعامل با طرف سعودی داشتیم اما خوشبختانه سازوکار لازم بین دو کشور برای انجام عمليات حج ایجاد شده و از طرف جمهوری اسلامی ایران هیج چالشی در خصوص اعزام و پذیرش حجاج وجود ندارد.
 
*نخستين گروه از کاروان خدمه حج عازم عربستان شد*
سرپرست شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران گفت: صبح امروز نخستين گروه از کاروان خدمه پروازي حج عازم عربستان شد.
شمس الدین فرزادی پور در نشست خبری پیرامون حج تمتع ۱۴۰۱ اظهار کرد: دومین گروه از مدیران و خدمه کاروان حج عصر روز شنبه توسط شرکت هواپیمایی هما به سرزمین وحی اعزام می شوند.
وی همدلی و یکپارچگی میان کارگزاران حج را اتفاقی مثبت در صنعت هوانوردی دانست و گفت: تمام ارکان صنعت هوانوردی در تلاش هستند تا حجاج سفر عزتمندی به سرزمین وحی داشته باشند.
وی با اشاره به وقفه دوساله در اعزام زائران خانه خدا، امسال این افتخار را داریم تا خادم حجاج باشیم و برای رضایت و سربلندی زائرین ایرانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
فرزادی پور با بیان اینکه اولویت اول و آخر این مجموعه و صنعت هوانوردی حفظ ایمنی پروازها است گفت: تمامی پروازها از حداکثر استاندارد ایمنی برخوردار هستند.
 
*زائران یازده استان از فرودگاه امام خمینی (ره) به سرزمین وحی اعزام می شوند*
سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از اعزام زائران ۱۱ استان کشور از این فرودگاه به عربستان خبرداد و گفت:  اعزام این زائران در قالب ۴۸ پرواز انجام می شود.
سعید چلندری اظهار کرد: اولین پرواز فرودگاه امام ساعت ۶:۴۰ روز یکشنبه از ترمینال سلام طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام خواهد شد.
وی گفت: پروازهای اعزامی زائران خانه خدا تا ۱۲ تیر ادامه دارد و تمامی بسترهای لازم برای رفاه حال میهمانان در نظر گرفته شده است.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری