خبر خبر

فرودگاه لارستان در مسير توسعه خدمت‎رساني به مسافران
مديرکل فرودگاه لارستان گفت: پروژه توسعه اپرون و تاکسي وي اصلي ارتباطي به پيشرفت فيزيکي 80 درصد رسيده است و تکميل و بهره‎برداري از آن در اولويت خواهد بود.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، امیناله صولتی با اشاره به تکمیل و راه اندازی ترمینال مسافری جدید در سال گذشته گفت: این ترمینال با مساحتی بیش از 2.5 برابر ترمینال قبلی و محوطه‎سازی حدود پنج برابر بزرگتر از محوطه ترمینال قبلی گام موثری در خدمات‎رسانی مطلوب و مناسب‎تر به مسافران محسوب می‎شود.

وی با اشاره به اینکه در کنار پروژه تکمیل ترمینال، پروژه تلمبه‎خانه و پست برق و همچنین تکمیل محوطه‎سازی و مسقف کردن بخشی از پارکینگ خودروی مسافری نیز انجام شد، گفت: عملیات توسعه و بهسازی اپرون و تاکسی وی اصلی فرودگاه به صورت بتنی بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در اوایل سال جدید به بهره‎برداری می‎رسد.

مدیرکل فرودگاه لارستان همچنین در مورد برنامههای پیشبینی شده برای سال 98 گفت: با توجه به اینکه پروژه توسعه اپرون و تاکسی وی اصلی ارتباطی به پیشرفت فیزیکی 80 درصد رسیده است تکمیل و بهره‎برداری از آن در اولویت خواهد بود.

صولتی افزود: تلاش و پیگیری برای افزایش حضور شرکت‎های هواپیمایی فعال در فرودگاه لارستان به منظور ایجاد فضای رقابتی و افزایش مسیرهای پروازی و مورد نیاز مردم منطقه، محوطه‎سازی ترمینال مسافری جدید از سمت ایرساید و بهسازی محاوط فرودگاهی، شروع بهسازی ترمینال مسافری قدیم برای بهره‎برداری از آن به عنوان ترمینال مسافری پروازهای داخلی، اجرای بخشی از دیوار پیرامونی فرودگاه به صورت دیوار بتنی، رفع موانع و استریپ‎سازی سطوح پروازی در راستای تمدید گواهینامه استاندارد فرودگاهی و مستندسازی و تملک اراضی فرودگاه از دیگر برنامه‎های ما برای سال جدید خواهد بود.

وی در بخش دیگری از این گفتگو در مورد برنامه‎های فرودگاه لارستان برای استقبال از نوروز گفت: با توجه به بهره‎برداری از ترمینال مسافری جدید و با عنایت به فضای مناسب به لحاظ ارائه خدمات مطلوب و تسهیلات در شرایط خوبی قرار داریم و پیگیری جهت برقراری پروازهای فوق‎العاده مورد نیاز در ایام نوروز، بهسازی فضای سبز و محاوط فرودگاهی، چیدن سفره هفت سین و دیگر برنامه‎های فرهنگی از جمله اقداماتی است که در فرودگاه برای روزهای نوروز انجام دادیم.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار حج تازه‌ترین اخبار حج

گزارش تصویری حج گزارش تصویری حج