خبر خبر

برنامه ريزي براي افزايش پروازهاي فرودگاه ياسوج در سال 98
مدير فرودگاه ياسوج، توسعه شبکه پروازي فرودگاه از طريق افزايش تعداد پروازهاي مسير تهران و برقراري مسيرهاي جديد را يکي از مهمترين برنامه هاي اين فرودگاه در سال جاري عنوان کرد.

علي محسنيان در گفت و گو با روابط عمومي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در تبيين برنامه هاي فرودگاه ياسوج در سال 98  گفت: مهمترين برنامه هاي ما شامل توسعه شبکه پروازی فرودگاه از طریق افزایش تعداد پروازهای مسیر تهران و برقراری مسیرهای جدید، تقویت زیرساخت های عملیات هوانوردی در حوزه ارتباطات، بهبود ظرفیت های فضا و تجهیزات کمک ناوبری از طریق طرح های جدید تقرب (بویژه برای باند 31) و پیگیری تغییر مسیر هواییW144، تکمیل روند تثبیت مالکیت و اخذ سند اراضی متعلق به فرودگاه و پیگیری برقراری مرز هوایی است.

وي با بيان اينكه مهمترین ماموریت مدیران فرودگاه های کشور، ارتقاي ایمنی پروازهاست، گفت: براي ارتقای سطح ایمنی فرودگاه و نیز انجام بخشی از امور آتی در این زمینه، فرودگاه یاسوج تاکنون در دو  مرحله درخواست Safety assesment كرده و اقدامات مرتبط انجام شده است. به دليل حساسیتی که این فرودگاه در موضوع رعایت حریم سطوح محدودیت موانع پروازی دارد، تاکنون با رفع ۱۳ مانع پروازی که برخی از آنها پیش از ساخت فرودگاه نصب شده بودند، توانستیم 1630 متر جابه جایی آستانه باند را برطرف كنيم و فرودگاه یاسوج در بین فرودگاه های کشور دارای رکورد حذف 13 مانع پروازی است.

وي همچنين عنوان كرد: همواره در امر برقراری پرواز و ایجاد مسیرهای جدید از ظرفیت حمایتی مقام هاي استان بویژه نماینده شهرستان ياسوج بهره برده ایم. متاسفانه سانحه تلخ هوایی سال ۹۶ وقفه بزرگی در برنامه های فرودگاه و توسعه شبکه پروازی به وجود آورد که امیدواریم با برقراری مجدد پروازها و نيز ایجاد مسیر مشهد مقدس تلخی آن سانحه را از یادها پاک کنیم.

محسنيان با بيان اينكه تمام پروژه های اصلی و کلان فرودگاه ياسوج به پایان رسیده است، گفت: با در نظر گرفتن نرخ رشد پرواز و مسافر زیرساخت های این فرودگاه جوابگوی نیازهای حداقل ۲۵ سال آتی خواهد بود. از سوي ديگر تلاش های متعددی شده كه از ظرفیت های فرودگاه بويژه اراضی بلا استفاده شود. جشنواره ورزش های هوایی فرودگاه یاسوج با هدف استفاده از ظرفیت های  فرودگاه برای ایجاد و توسعه هوانوردی عمومی برگزار شد و همچنین سپردن تبلیغات فرودگاه به بخش خصوصی تجربه ای مثبت بود که به رشد  سه برابري درآمدهای فرودگاه در این بخش منتج شد.  توان بخش خصوصی در ایجاد نیروگاه خورشیدی، زراعت های خاص و محدود، مجموعه های ورزشی و تفریحی در فرودگاه موضوعاتی است که می توانند مورد بررسی و امکان سنجی قرار گیرند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار حج تازه‌ترین اخبار حج

گزارش تصویری حج گزارش تصویری حج