خبر خبر

بازديد و نظارت مديرعامل شرکت فرودگاه ها بر فعاليت هاي 11 فرودگاه کشور در ايام نوروز
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در روزهاي نوروز با بازديد از مرکز کنترل فضاي کشور و تعدادي از فرودگاه‎هاي کشور وضعيت سامانه‎ها و روند خدمت‎رساني به مسافران را مورد بررسي قرار داد و با مديران و کارکنان آنها ديدار کرد.

به گزارش روابط‎عمومي شركت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران، سياوش اميرمكري بازدیدهای خود را از مرکز کنترل فضاي کشور آغاز و در ساعت تحويل سال جدید را در کنار متخصصان عملياتي آغاز کرد و گفت: ما در حوزه وظایف اصلی شرکت که ارائه خدمات فرودگاهی و هوانوردی است خود را ملزم می‎دانیم که تلاشهایی که در گذشته شده است را ادامه دهیم. یکی از موارد مهم افزایش هماهنگی، همکاری و همراهی با دستاندرکاران حوزه حمل و نقل اعم از ایرلاینها و شرکتهای ارائهدهنده خدمات به مردم و حتی خود مسافران است تا بتوانیم سطح ارائه تسهیلات به مردم را ارتقا دهیم و رضایت خاطر هموطنانمان را تامین کنیم.

وی همچنین گفت: مسئله دیگری که در سال 98 برای بنده خیلی مهم است بحث ایجاد رضایت در کارکنان شرکت و ارائه تسهیلات برای کارکنان به آنها است که به امید خدا بتوانیم با تعمیق فرهنگ سازمانی و ایجاد انگیزه در کارکنان برای مشارکت بیشتر در تصمیمگیری و تصمیم سازی و همچنین اجرای آنها فضای لازم را ایجاد کنیم و در جوی از همدلی و همراهی به سوی توسعه و ارتقای شرکت پیش رویم.

فرودگاه مهرآباد

امیرمکری پس از آن به فرودگاه مهرآباد رفت و ضمن بازدید از برج مراقبت و اپروچ، الکترونیک، مخابرات، مرکز اطلاعات پرواز غیر حضوری، مرکز تلفن، نیروگاه مرکزی، گیت پلیس، مرکز تاسیسات مرکزی و ایمنی زمینی آن با کارکنان این فرودگاه دیداری صمیمی داشت.

فرودگاه مشهد

فرودگاه مشهد مقصد بعدی وی بود. در این بازدید که سوم فروردین انجام شد امیرمکری ضمن بیان حمایت از طرح‎هاي اولويت‎دار این فرودگاه و ابراز اميدواري برای فراهم کردن تجهيزات و امکانات بهتر در سطح فرودگاهي و هوانوردي این فرودگاه، گفت: اختصاص منابع لازم به طرح‎هاي اولويت دار شش فرودگاه بزرگ کشور که بيشترين خدمات را ارايه مي‎دهند در اولويت برنامه‎هاي حمايتي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران است.

در جريان اين سفر توافق اوليه براي ساخت شهر فرودگاهي امام رضا(ع) با ظرفیت 50 میلیون مسافر در سال، در سه فاز و با سرمایه‎گذاری استانداری خراسان رضوی میان امیرمکری و استاندار خراسان رضوی شکل گرفت.

فرودگاه آبادان

وی در دومين سفر نوروزي خود به فرودگاه آبادان رفت و از چگونگی و کیفیت خدمت‎رسانی به مردم و عملکرد واحدهاي مختلف بازديد کرد. در اين بازديد كه چهارم فروردین انجام شد، كارشناسان واحدهای مختلف به ارايه توضيحات لازم درباره امکانات و تجهیزات موجود در فرودگاه و همچنین تجهیزات مورد نیاز در فرودگاه پرداختند و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوای ایران در دیداری صمیمانه با مدیر و مسوولان فرودگاه، مسايل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.

فرودگاه اهواز

اميرمكري در همان روز به مقصد بعدی سفرهای خود یعنی فرودگاه اهواز رفت و ضمن بازديد از نحوه عملکرد بخشهاي عملياتي اين فرودگاه و ابراز رضايت از تلاشهاي کارکنان آن براي خدمترساني به مسافران گفت: ما دو وظيفه اصلي داريم؛ يکي ارائه خدمات به مسافران و ديگري ارايه خدمات ايمن به شرکتهاي هواپيمايي است. بخش اول بيشتر مورد قضاوت قرار ميگيرد و مردم ما را بيشتر با اين خدمات ارزيابي مي کنند. اگرچه همکاران ما در فرودگاهها به تنهايي در ارايه خدمات موثر نيستند و ارگان ها و سازمانهاي ديگر و شرکتهاي هواپيمايي و شرکتهاي خدمات فرودگاهي همه با هم اين خدمت را ارائه ميدهند و این حاصل يک کار گروهي است.

وی با اشاره به اينکه در طول سال 98 با يک برنامهريزي ساختارمند براي بازديد از فرودگاهها و شنيدن موضوعات، مشکلات و نيازهاي فرودگاه با اعضاي هيئت مديره و مديران مربوطه اقدام خواهد شد، گفت: تلاش خواهيم کرد از امکانات و منابع به نحو مطلوب براي پيشبرد اهداف شرکت و فرودگاهها و در نهايت ارائه خدمات مطلوب به مردم استفاده کنيم.

فرودگاه شيراز

مقصد بعدی سفرهای نوروزی رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در چهارمین روز فروردین فرودگاه شيراز بود. وی در این سفر از روند خدمترساني به مسافران در ترمينالهاي داخلي و خارجي و واحدهاي مختلف عملياتي فرودگاه شيراز شامل برج مراقبت پرواز، اپروچ و اداره ارتباطات و ناوبري بازديد و با کارکنان اين بخشها ديدار و گفتگو کرد. وی همچنين از نزديک در جريان روند اجراي پروژه احداث ترمينال بينالمللي فرودگاه شيراز قرار گرفت.

فرودگاه بندرعباس

اميرمكري در پنجمین روز از فروردین 98 به فرودگاه بندرعباس رفت. وی هدف خود از اين بازديد را بررسی چگونگی ارائه خدمات به مسافران نوروزی، ديدار با مديران و كاركنان فرودگاه بندرعباس و قدرداني از تلاشهاي آنها در فراهم كردن امكانات لازم براي خدمترساني به مسافران هوایی عنوان كرد.

وی ضمن بازدید از بخشهاي مختلف فرودگاه شامل ايمني - زميني، اپروج، برج مراقبت، مخابرات، الكترونيك، واحد ساختمان، ترمينالها، ابراز اميدواري كرد كه با همكاري تمام ارگانهاي فرودگاهي همچنان شاهد برقراری پروازهای ایمن در این فرودگاه باشیم.

فرودگاه رشت

امیرمکری در سفر بعدی خود در هفتمین روز فروردین ماه که با هواپیمای فلایت چک انجام شد، با حضور در ترمینال مسافری فرودگاه رشت از نحوه اجرای اقدامات این فرودگاه برای استقبال از مسافران نوروزی دیدن کرد و توصیه‎های لازم برای خدمت رسانی بهتر به مدیرکل این فرودگاه ارائه داد.

وی سپس از سامانه کمک ناوبری DVOR، ایستگاه آتشنشانی، ایستگاه پمپاژ و آبرسانی، پروژه محوطه‎سازی، واحد فنی، سالن ورزشی، واحد حراست و مانیتورینگ، برج مراقبت، الکترونیک، بازرگانی، مخابرات، امور اداری و مالی دیدن کرد.

فرودگاه اردبیل

فرودگاه اردبیل نیز در هفتمین روز از نوروز شاهد حضور رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران بود. وی پس از بازدید از ادارات و واحدهای عملیاتی فرودگاه اردبیل و همچنین طی نشستی که با مدیران و روسای ادارات این فرودگاه داشت، ضمن تبریک و شادباش سال نو به کارکنان، از زحمات ‎وزی و خدمات‎رسانی مطلوب آنان به مسافران قدردانی کرد. امیرمکری همچنین از بخش‎هاي مختلف فرودگاه اردبیل شامل باند، ايمني-زميني، برج مراقبت، مخابرات، الكترونيك، واحد ساختمان، ترمينال‎ها و غيره ديدن كرد.

فرودگاه گرگان

11 فروردین زمانی بود که امیر مکری به فرودگاه گرگان رفت و گفت: در 10 روز گذشته با تلاش و همت همکارانم در اداره کل فرودگاههای استان گلستان، علاوه بر پروازهای برنامهای مسافری انجام شده، فرودگاه گرگان به 834 پرواز امدادی خدمات پروازی ارائه کرده که کار بسیار بزرگی است و جای تقدیر و قدردانی دارد.

وی در این بازدید به همراه مدیرکل فرودگاههای استان گلستان، به صورت زمینی و هوایی، در جریان وضعیت آبگرفتگی اراضی فرودگاه و اقدامات انجام شده در مهار سیلاب قرار گرفت و اقدامات این اداره کل را در کنترل و مدیریت سیل به موقع و اثرگذار ارزیابی کرد و پس از آن با حضور در دوایر مختلف اداری و عملیاتی فرودگاه گرگان ضمن تبریک سال جدید از تلاشهای شبانهروزی کارکنان در روزهای اخیر تشکر کرد.

فرودگاه خرم‎آباد

در جریان بارندگی‎های شدید، فرودگاه خرم‎آباد نیز دچار مشکلات آبگرفتگی سطوح پروازی شده بود و به همین منظور سفر بعدی امیرمکری در 14 فروردین به این فرودگاه انجام شد.

وی در اين بازديد ضمن تقدير و تشکر از مديريت و کارکنان فرودگاه خرم‎آباد برای مديريت بحران، پاکسازي و عملياتي کردن سريع فرودگاه، گفت: عملکرد سريع فرودگاه خرم‎آباد در جلوگيري از آسيب به فرودگاه و عملياتي کردن آن، براي شرکت فرودگاه‎ها يک افتخار است.

امیرمکری با اشاره به رفع سريع آبگرفتگي در فرودگاه خرم آباد گفت: اتفاقاتي که رخ داد، تجربه همکاران ما را براي مواجهه با بحران بيشتر کرده است. بعد از گذر از اين دوران، با برنامه‎ريزي که با حوزه هاي عمليات فرودگاهي و مديريت بحران خواهيم داشت، پيش‎بيني‎ها و پيشگيري‎هاي لازم را براي جلوگيري از رخ دادن اتفاقات مشابه در آينده انجام خواهيم داد.

فرودگاه کرمانشاه

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران پس از فرودگاه خرم‎آباد از راه زمینی به فرودگاه کرمانشاه رفت. وی در جريان اين بازديد که 14 فروردين، همزمان با عيد مبعث انجام شد، پس از بازدید از بخش‎های مختلف این فرودگاه گفت: با توجه به گستردگي کار و تنوع طرح هاي عمراني اين فرودگاه در سفر بعدي برنامه‎ريزي دقيقي درباره توسعه فضاهاي پروازي، ادامه طرح هاي در دست اجرا و نيز برطرف شدن کاستي هاي موجود انجام شود.

گفتنی است، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از 1 تا 14 فروردین علاوه بر بازدید از فرودگاه مهرآباد و مرکز کنترل فضای کشور طی سفرهای نوروزی خود از 10 فرودگاه بازدید کرد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار حج تازه‌ترین اخبار حج

گزارش تصویری حج گزارش تصویری حج