خبر خبر

پانزدهمين روز از عمليات حج؛ اعزام 3700 زائر خانه خدا از فرودگاه‎هاي کشور
بر اساس آمار اعلام شده از سوي مسئول عمليات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در پانزدهمين روز از عمليات اعزام زائران خانه خدا حدود 3700 زائر به سرزمين وحي اعزام مي‎شوند.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، بر اساس این آمار تا دیروز، 30 تیر، با گذشت 14 روز از عملیات حج، طی 173 پرواز شرکت هواپیمایی هما، 42838 زائر از فرودگاههای فعال در اعزام زائران خانه خدا اعزام شدهاند.

بر همین اساس امروز، 31 تیر، فرودگاه بوشهر به جمع این عملیات پیوستهاست که تا پایان روز، به همراه فرودگاههای مشهد، کرمان، کرمانشاه، بندرعباس و امام خمینی(ره)، در قالب 15 پرواز دیگر حدود 3700 زائر را رهسپار فرودگاههای مدینه و جده خواهند کرد.

طبق آمار تا پایان چهاردهمین روز، 75 درصد پروازها توسط فرودگاههای تحت پوشش شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و 25 درصد آن از فرودگاه امام خمینی (ره) 118 انجام شده است که در مجموع 118 پرواز در فرودگاه مدینه و 55 پرواز در فرودگاه جده نشستهاند.

گفتنی است، در طی این مدت پروازهای اعزام زائران خانه خدا در فرودگاههای زنجان، یزد، اهواز، ساری، اصفهان، گرگان، بیرجند، زاهدان به پایان رسیده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار حج تازه‌ترین اخبار حج

گزارش تصویری حج گزارش تصویری حج